Poznań/Stary Browar Nowy Taniec na Malcie 2019: Anna Nowicka „This is the Real Thing”

Zdjęcie: Poznań/Stary Browar Nowy Taniec na Malcie 2019: Anna Nowicka „This is the Real Thing”

Anna Nowicka "This is the real thing"

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach programu Stary Browar Nowy Taniec na Malcie Anna Nowicka pokaże spektakl This is the Real Thing.

O spektaklu:

Zagniatam krajobraz skóry. Zwijam, nakładam, upuszczam, przesuwam, odsłaniam, chowam, odsyłam. Szukam, gubię i znajduję, w absolutnym tu i teraz, przed „jest!”. Przekształcam, powoli, nieustannie formuję, niespodziewanie niszczę, supłam, rozrywam i skrzętnie odkręcam. Niekończący się proces stawania, zaklęty w widzialny obraz /obiekt. Składam poetycki mięsisty album na wycinki z gazet, uporczywe wspomnienia, zasłyszane rodzinne tajemnice i skrzętnie ukryte sny.

This is the Real Thing, czyli to jest to / to jest prawdziwa rzecz to spektakl, w którego centrum znajduje się ciało. Pojedyncza tancerka tworzy i dekonstruuje swoje środowisko, bawiąc się krajobrazem wizualnych znaczeń i możliwych odniesień. Jej własne ciało migocze i przemienia się, pozostając w procesie ciągłego stawania się. Ucieleśnione zostają różnorodne jakości, faktury, fragmenty emocji, skojarzeń, sytuacji, intencji, postaci, działań, lecz żadna z nich nie osadza się w formie wizualnego obiektu. Fizyczne ciało funkcjonuje raczej jako nieskończony hipertekst, odsyłający widza do coraz to nowych skojarzeń. Z dialogu realnego ciała z jego wizualnymi reprezentacjami wyłania się pytanie o to, czym faktycznie jest ciało, jak je postrzegamy oraz na ile możemy je świadomie konstruować.

Pomysł i realizacja: Anna Nowicka
Dramaturgia: Mateusz Szymanówka
Reżyseria świateł: Aleksandr Prowaliński
Muzyka: Adam Świtała
Kostiumy: Tanja Padan / Kiss the future
Zdjęcia: Katarzyna Szugajew

Produkcja: Nowy Teatr

Koprodukcja: Art Stations Foundation

W ramach programu choreograficznego Nowego Teatru i Art Stations Foundation Poszerzanie pola

Kurator: Joanna Leśnierowska

czas trwania: 60 min

Anna Nowicka

Jej artystyczne poszukiwania skupiają się na relacji pomiędzy śniącym ciałem a ciałem tańczącym, a zwłaszcza na zagadnieniach ucieleśnienia, płynnej obecności i choreografii wyobrażonego. W ramach swojej praktyki zgłębia wielorakie perspektywy patrzenia oraz możliwości wykorzystania różnych punktów widzenia jako narzędzi do odkrywania i ujawniania wszelkich możliwych, z pozoru oku niedostępnych, obrazów. Choreografowanie postrzega jako nieustanne badanie związku i napięcia między praktyką, procesem twórczym a ich rezultatem. Anna praktykuje Saphire® practice w The School of Images, współtworzy www.dreamyourworld.org. Jej najnowszy spektakl EYE SEA będzie miał premierę w grudniu 2019 w HAU3 w Berlinie. www.annanowicka.com

Bilety: 15 zł

***

malta-festival.pl/pl/program/taniec

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 22:00

Poznań: Galeria ba dziedzińcu Starego Browaru, ul. Półwiejska 42

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close