Poznań/Stary Browar Nowy Taniec na Malcie 2019: Anne Juren „Fantasmical Anatomy Lessons / The Body, Desire for Symmetry”

Zdjęcie: Poznań/Stary Browar Nowy Taniec na Malcie 2019: Anne Juren „Fantasmical Anatomy Lessons / The Body, Desire for Symmetry”

Anne Juren „Fantasmical Anatomy Lessons / The Tongue, Desire for Language” , fot. materiały organizatora

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach programu Stary Browar Nowy Taniec na Malcie Anna Juren zaprasza na Fantasmical Anatomy Lessons / The Tongue, Desire for Language.

Anne Juren rozwijała Fantasmical Anatomy w ciągu ostatnich kilku lat. W Lessons poszerzyła obrazy ciała i jego granice, proponując tekstowy ruchomy krajobraz, włączając w niego wymiary poetyckie, fantastyczne, dyskursywne i wyobrażeniowe oraz umieszczając choreografię bezpośrednio w ciele widza. Każda lekcja jest spektaklem – prezentuje i eksploruje inną część ciała w kontekście pożądania, przez głos, pismo, zmysłowe ucieleśnienie, różne terapeutyczne praktyki cielesne i przez taniec.

czas trwania: 45 min

język: angielski

Anne Juren

Urodzona w Grenoble choreografka, tancerka i performerka, od lat mieszka i pracuje w Wiedniu. W 2003 roku, wspólnie z artystą wizualnym Rolandem Raagasem, założyła stowarzyszenie Wiener Tanz- und Kunstbewegung. Utwory choreograficzne i artystyczne Juren są pokazywane w teatrach i muzeach, na festiwalach i wystawach na całym świecie. W swojej pracy Anne Juren stara się konsekwentnie rozszerzać koncepcję choreografii. Eksploruje fizyczność, system sensoryczny, kinestezję i zmysłowość, kwestionując granice między prywatnym a publicznym. Anne Juren jest praktykiem metody Feldenkrais® od 2013 roku. Obecnie jest członkiem Komitetu Artystycznego programu Master in Choreography w DOCH (Sztokholm) i pisze pracę doktorską w Stockholm University of the Arts pod kierunkiem André Lepeckiego i Sandry Noeth.

Bilety: 15 zł

***

malta-festival.pl/pl/program/taniec

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Poznań: Stary Browar, Studio Słodownia 1, ul. Półwiejska 42

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close