Poznań/Stary Browar Nowy Taniec na Malcie 2019: Márta Ladjánszki „LetMeC”

Zdjęcie: Poznań/Stary Browar Nowy Taniec na Malcie 2019: Márta Ladjánszki „LetMeC”

Márta Ladjánszki "LetMeC", fot. materiały organizatora

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach programu Stary Browar Nowy Taniec na Malcie Márta Ladjánszki zaprasza na spektakl LetMeC.

O spektaklu:

Jaką funkcję pełni nagość na scenie? Jak czujemy się, patrząc na nią? LetMeC proponuje nowy sposób odczuwania nagości na scenie i poza nią. Pyta, co się stanie, jeśli (również) publiczność będzie naga. Odpowiedź jest dostępna tylko dla tych, którzy odważnie przyjmą zaproszenie, by obejrzeć spektakl nago. W bezpośrednim dialogu z przestrzenią i publicznością powstaje spektakl, w którym nagość, pozbawiona zwyczajowych punktów odniesienia, oferuje silne wspólnotowe spotkanie.

Pomysł i choreografia: Ladjánszki Márta

Muzyka: Varga Zsolt

Wystepują: Ladjánszki Márta, Varga Zsolt

Przy wsparciu: L1 Association, EMMI, Derida Dance Center, Fabrik Potsdam, Workshop Fundation, NaVKE

czas trwania: 45 min

Uwaga! Ze względu na specyfikę spektaklu organizatorzy informują, że:

• zakup biletu na LetMeC jest jednoznaczny ze zgodą na uczestniczenie w spektaklu nago. W przedstawieniu mogą wziąć udział tylko Ci, którzy przyjmą to zaproszenie – dzięki wspólnocie w nagości wszystkich uczestników (także osób obsługujących technicznie spektakl) artyści i organizatorzy gwarantują intymność doświadczenia;

• po sprawdzeniu biletów widzowie wejdą do przestrzeni, gdzie zdejmą ubrania, a następnie, zostaną wprowadzeni dalej w przestrzeń sali. Uczestnicy proszeni są o zabranie ze sobą ręcznika – aranżacja widowni pozwala siedzieć i oglądać spektakl w wielu różnych miejscach, a zatem korzystanie z ręcznika jest przydatne ze względów higienicznych;

• po rozpoczęciu spektaklu nie ma możliwości wejścia dla osób spóźnionych ani ponownego powrotu do sali (jeśli widz opuści ja w trakcie przedstawienia).

Márta Ladjánszki

Studiowała balet klasyczny, gimnastykę oraz oraz taniec jazowy i współczesny. W 1996 roku współzałożyła zespół teatru tańca KOMPmÁNIA. W 2001 roku dołączyła do Stowarzyszenia L1 i od tamtej pory pełni funkcję jego wicedyrektora artystycznego. Punktem wyjścia i inspiracją dla Marty jest zawsze ludzkie ciało i dlatego w każdej swojej pracy celebruje je, nadając fizyczną formę uwewnętrznionym myślom. Ladjánszki wierzy, że wszyscy jesteśmy różni (nie tylko fizycznie), a to sprawia, że nasze życie jest bogatsze

Zsolt Varga

Jest muzykiem, kompozytorem, multiinstrumentalistą, artystą dźwięku i ruchu z Budapesztu. Przewodniczący L1 Association od 2011 roku.

Bilety: 15 zł

***

malta-festival.pl/pl/program/taniec

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Poznań: Stary Browar, ul. Półwiejska 42, Studio Słodownia 3

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close