Poznań/Stary Browar Nowy Taniec na Malcie 2019: Quarto „Durational Rope”

Zdjęcie: Poznań/Stary Browar Nowy Taniec na Malcie 2019: Quarto „Durational Rope”

Quatro "Durational Rope", fot. materiały organizatora

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach programu Stary Browar Nowy Taniec na Malcie brazylijski duet Quarto zaprasza na performatywną instalację pt. Durational Rope.

O instalacji:

Performatywna instalacja – eksploracja w czasie. Brazylijski duet Quarto wykorzystuje kilometrową linę, by przyjrzeć się temu, do czego jest zdolne ciało. Długotrwałe, bezustanne manipulowanie liną kreuje fizyczny język, w którym wysiłek na granicy skrajnego wyczerpania stopniowo zmienia nasze postrzeganie ciała i przedmiotu, ego i dramatu. Praca jest pierwszą odsłoną10-letniego projektu badawczego Rope.

Pomysł, choreografia i wykonanie: Anna af Sillén de Mesquita & Leandro Zappala /

Filozofowie: Fredrika Spindler & Marcia Sá Cavalcante Schuback

Produkcja: QUARTO

Sponsorzy: Pille Repmakarn

Dystrybucja: Key Performance

Koprodukcja: Moderna Museet, Dansehallerne & MDT

Przy wsparciu: The Swedish Arts Council, Stockholm’s Culture Committee and The International Dance Programme – The Swedish Arts Grants Committeé’s International Programme for Dance Artists

czas trwania: 180 min

Quarto to artystyczny duet założony w 2003 roku przez Annę af Sillén de Mesquita i Leandro Zappalę. Artyści mieszkają między Brazylią a Szwecją. Stały dialog między dwoma różnymi krajami zmusza Quarto do radzenia sobie z różnymi warunkami pracy, polityką, gospodarką, kulturami, infrastrukturami, konfrontując ich z ciągłymi wyzwaniami i niestałością koczowniczego stylu życia. Ich prace były pokazywane w muzeach, teatrach i galeriach na całym świecie. W 2018 roku Quarto otrzymało nagrodę Birgit Cullberg.

Wstęp wolny przez cały czas trwania instalacji

***

malta-festival.pl/pl/program/taniec

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Poznań: Stary Browar, Studio Słodownia 3, ul. Półwiejska 42

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close