Poznań/Stary Browar Nowy Taniec na Malcie 2019: Quarto „Thisentanglement”

Zdjęcie: Poznań/Stary Browar Nowy Taniec na Malcie 2019: Quarto „Thisentanglement”

Quarto "Thisentanglement", fot. materiały organizatora

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach programu Stary Browar Nowy Taniec na Malcie brazylijski duet Quarto zaprasza na spektakl-instalację Thisentanglement.

O spektaklu:

Dwa ciała zaplecione w 1000 metrów czarnej liny. Praca nawiguje gdzieś w przejściowej przestrzeni pomiędzy, w której nieustanne metamorfozy masywnej, czarnej nici stale podważają podział na przedmiot i podmiot. Lina staje się lassem, batem, wężem, a następnie wielkim węzłem, wielowymiarowym wzorem, przypadkowym przestrzennym ornamentem, labiryntem, rozległym oplątaniem, skrywaniem i odkrywaniem; staje się ciałami, które łączy i dzieli. Praca ta jest drugą odsłoną 10-letniego projektu badawczego Rope.

 

Pomysł, choreografia i wykonanie: Anna af Sillén de Mesquita & Leandro Zappala

Dramaturgia: Igor Dobricic

Kurtaor projektu: Camilla Carlberg, Moderna Museet

Dystrybucja: Key Performance

Koprodukcja: Moderna Museet and MDT

Przy wsparciu: The Swedish Arts Council, Stockholm’s Culture Committee, The Stockholm County Council and The Swedish Arts Grants Committee

czas trwania: 120 min

Quarto to artystyczny duet założony w 2003 roku przez Annę af Sillén de Mesquita i Leandro Zappalę. Artyści mieszkają między Brazylią a Szwecją. Stały dialog między dwoma różnymi krajami zmusza Quarto do radzenia sobie z różnymi warunkami pracy, polityką, gospodarką, kulturami, infrastrukturami, konfrontując ich z ciągłymi wyzwaniami i niestałością koczowniczego stylu życia. Ich prace były pokazywane w muzeach, teatrach i galeriach na całym świecie. W 2018 roku Quarto otrzymało nagrodę Birgit Cullberg.

Wstęp wolny przez cały czas trwania instalacji

***

malta-festival.pl/pl/program/taniec

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Poznań: galeria na dziedzińcu Starego Browaru, ul. Półwiejska 42

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close