Poznań/Stary Browar Nowy Taniec na Malcie 2019: Sofia Dias & Vítor Roriz „Out of any present”

Zdjęcie: Poznań/Stary Browar Nowy Taniec na Malcie 2019: Sofia Dias & Vítor Roriz „Out of any present”

Quatro "Durational Rope", fot. materiały organizatora

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach programu Stary Browar Nowy Taniec na Malcie Sofia Dias i Vítor Roriz zapraszają na spektakl out of any present.

O spektaklu:

Musimy wyruszyć. Musimy wyjść i znaleźć to, co istotne. Szukać tego, co zewnętrzne, ale nie geograficzne. Kosmiczna przestrzeń, niewpisująca się ani w klasyczną narrację o podróży, ani w migrację, uwidacznia porażkę teraźniejszości. Ruch odbywa się tutaj w inny sposób. Chodzi o utrzymywanie dystansu, a jednocześnie o skompletowanie rzekomo niekompatybilnych fragmentów – zmuszenie ich do dopasowania się do siebie, tak by stworzyć niezwykłe morfologie i przywołać to, co nieprawdopodobne.

Reżyseria, scenografia i wykonanie: Sofia Dias, Vítor Roriz

Dźwięk: Sofia Dias

Współpraca artystyczna (obrazy na scenie): Catarina Dias

Z gościnnym udziałem: Filipe Pereiry

Światło i kierownictwo techniczne: Nuno Borda de Água

Koprodukcja: Alkantara, Départs, Box Nova/CCB, O Espaço do Tempo, Jardin d’Europe, 4 Culture Association oraz Culture Program of the European Union

Prezentacja na festiwalu możliwa dzięki wsparciu DGArtes

czas trwania: 90 min

język: angielski

Sofia Dias & Vítor Roriz

Duet niezależnych tancerzy i choreografów. Rozpoczęli współpracę w 2006 roku i od tamtej pory prezentowali swoje prace w 17 krajach. W ich spektaklach słowa, głos, dźwięk i przedmioty stają się narzędziem, rzucającym nowe światło na związek między ruchem a gestem. W 2011 roku otrzymali nagrodę Prix Jardin d’Europe za spektakl Gest, który jest niczym innym, jak zagrożeniem, który kwestionował hierarchię między słowami a ruchem. Współpracują z wieloma artstami m.in. z  artystką wizualną Catariną Dias oraz z LaraąTorres, Marco Martinsem, Clarą Andermatt, Markiem Tompkinsem, a od 2014 roku performują także w Antony and Cleopatra Tiago Rodriguesa oarz w Sopro (2017) tego samego reżysera. Kuratorzy drugiej edycji PACAP – Advanced Program of Creation in Performing Arts, Forum Dança (2018/2019). Premiera ich najnowszego utworu Co się nie wydarza miała miejsce podczas Alkantara Festival 2018.

Bilety: 15 zł

***

malta-festival.pl/pl/program/taniec

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 21:00

Poznań: Stary Browar, Studio Słodownia 3, ul. Półwiejska 42

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close