Poznań/Stary Browar Nowy Taniec na Malcie: An Kaler „On Orientations | Untimely Encounters”

Zdjęcie: Poznań/Stary Browar Nowy Taniec na Malcie: An Kaler „On Orientations | Untimely Encounters”

Fot. Angela Bedekovic

Wersja do druku

Udostępnij

On Orientations | Untimely Encounters bada różne rejestry percepcji, orientacji w przestrzeni, relacji między ciałem, pragnieniem i miejscem, ich wzajemne oddziaływanie. Projekt składa się z dwóch części. Pierwsza funkcjonuje jako instalacja – sensualna i audiowizualna przestrzeń, w której widzowie znajdują punkty orientacyjne i są poddawani procesowi umiejscawiania. Podstawą części drugiej jest działanie solowe wzbogacane spotkaniami z każdorazowo zapraszanymi artystami-gośćmi, co pozwala na refleksję nad zagadnieniami jednostki w jej relacjach z innymi. Koncentruje się na relacjach pomiędzy procesami somatycznymi, strategiami choreograficzno-kompozytorskimi i subtelnej grze z elementami przestrzeni, w której odbywa się spektakl. On Orientations jest interwencją-performansem dedykowaną konkretnemu miejscu i kontekstowi. Untimely Encounters bada pojęcia jednoczesności, oraz dyslokacji w odbieraniu czasoprzestrzeni istanowi wstępną refleksję nad różnymi koncepcjami dotyku.

An Kaler studiowała Sztuki Transmedialne na Uniwersytecie Sztuk Stosowanych w Wiedniu. Jej praktyka artystyczna obejmuje taniec, performans i sztuki wizualne. W 2010 roku ukończyła studia pierwszego stopnia programu pilotażowego Taniec współczesny, kontekst, choreografia w Międzyuniwersyteckim Centrum Tańca Uniwersytetu Sztuk Pięknych w Berlinie. W tym samym roku zaprezentowała utwór solowy Save a horse ride a cowboy w ramach festiwalu Tanztage w Berlinie oraz podczas Imagetanz at Brut w Wiedniu. W ramach rozpisanej na kilka lat pracy twórczej i fizycznej nad projektem Insignificant Others An Kaler stworzyła we współpracy z innymi artystami 2 spektakle: Untitled Stills (2010) oraz (learning to look sideways) (2011/12). Projekt On Orientations jest kontynuacją poprzednich badań. W 2012 roku artystka otrzymała stypendium Stowarzyszenia Sztuk Współczesnych w Berlinie. Jako performerka występowała m.in. z Philippem Gehmacherem, Isabelle Schad i Laurentem Chétouanem.

choreografia: An Kaler
występują: An Kaler, Myriam Lebreton
światła: Hans Meijer
scenografia: Tiago Romagnani Silveira
muzyka/dźwięk: Brendan Dougherty
dramaturgia: Heike Albrecht
lider projektu: das Schaufenster
produkcja: An Kaler
koprodukcja: Tanzquartier Wien, HAU Hebbel am Ufer Berlin
współpraca: TBA21—Augarten
przy wsparciu MA7 – Kulturabteilung der Stadt Wien, modul-dance
rezydencja PACT Zollverein Essen

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 21:00

Poznań: Słodownia 2, Stary Browar, ul. Półwiejska 42

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close