Poznań/Stary Browar Nowy Taniec na Malcie: Anne Juren „Tableaux Vivants”

Zdjęcie: Poznań/Stary Browar Nowy Taniec na Malcie: Anne Juren „Tableaux Vivants”

Fot. Angela Bedekovic

Wersja do druku

Udostępnij

Pokazywane w ramach festiwalu Malta 2013 Tableaux Vivants powstało we współpracy Anne Juren z artystą sztuk pięknych Rolandem Rauschmeierem i austriackim kompozytorem Johannesem Marią Staudem. Ciała tancerzy współistnieją w spektaklu z dziełami malarskimi, rzeźbami i pracami wideo, tworząc pulsujące energią przestrzenne „żywe obrazy”. Specyficzna logika, historia i język sztuk wizualnych spotyka się ze sztuką performatywną. Ciało znajduje przedłużenie siebie w obrazie, a obraz – w ciele, podważając granice między gatunkami, zaburzając percepcję widza. Forma, kolor, faktura, materia wprawiane są w ruch, tworząc dzięki kompozycji Johannesa Marii Stauda poruszający obraz, przestrzenny zbiór. Muzykę do spektaklu stworzył wiedeński zespół PHACE | contemporary music.

Anne Juren jest francuską choreografką i tancerką mieszkającą w Wiedniu. Po uzyskaniu dyplomu Conservatoire National Supérieur de Danse de Lyon i ukończeniu studiów na kierunku literatury francuskiej na Sorbonie odbyła staż w Trisha Brown Company w Nowym Jorku (2000). Jest założycielką stowarzyszenia Wiener Tanz- und Kunstbewegung w Wiedniu i autorką takich choreografii jak solo A? (2003), J’aime (2004, we współpracy z Alice Chauchat), solo Code Series (2005) i Look Look (2007, we współpracy z Kroot Juurak) oraz pracy grupowej Komposition (2008). W 2008 roku była artystką rezydentką w Tanzquartier Wien, gdzie uczestniczyła w dwóch europejskich programach artystycznych IDEE i APAP, w których stworzyła serię prac zatytułowaną Patterns of Sport and Dance. Pracowała również jako choreograf dla Burgtheater i była jednym z kuratorów festiwalu Quick Change w Tanzquartier Wien w Wiedniu.

Roland Rauschmeier studiował filozofię analityczną na Uniwersytecie Monachijskim oraz Freie Universität Berlin, a następnie sztukę konceptualną pod opieką Renée Greena w Akademii Sztuk Pięknych w Wiedniu. Od ukończenia studiów w 2005 roku pracuje jako niezależny artysta. W swojej pracy skupia się na malarstwie, rzeźbie i nowych mediach.

koncepcja: Anne Juren, Roland Rauschmeier
występują: Alix Eynaudi, Anne Juren, Eun Kyung Lee, Pasi Mäkelä, David Subal, Roland Rauschmeier
scenografia: Roland Rauschmeier
muzyka Johannes Maria Staud
światło: Bruno Pocheron, Martin Schwab
asystenci Ruth Ranacher, Angela Bedekovic
produkcja: Wiener Tanz- und Kunstbewegung
koprodukcja: Tanzquartier Wien, Wien Modern i PHACE | contemporary music
przy wsparciu modul-dance i Wydziału Kultury Miasta Wiednia

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:00

Poznań: Studio Słodownia 3, Stary Browar, ul. Półwiejska 42

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close