Poznań/Stary Browar Nowy Taniec na Malcie: Cie La Zampa „Spekies”

Zdjęcie: Poznań/Stary Browar Nowy Taniec na Malcie: Cie La Zampa „Spekies”

Fot. Erik Damiano

Wersja do druku

Udostępnij

Tytuł spektaklu Spekies pochodzi od słowa species, które w języku hiszpańskim oznacza aspekt, wygląd, widzenie. Punktem wyjścia dla artystów była chęć pracy nad ciałem znikającym, wyglądem, który się wymazuje. Inspiracją stało się zdanie Jacquesa Derridy: „Przyszłość należy do duchów”, będące ostrzeżeniem, groźbą, wizją przyszłości i przede wszystkim zagadką. Spektakl to konfrontacja ciała tancerza (Magali Milian lub Romualda Luydlina) z muzykiem-gitarzystą (Marciem Sensem). Dźwięki budują krajobraz bez wyraźnych ram, wprowadzając ciało w stan napięcia. Bezpłciowa sylwetka zdaje się ślizgać w ruchu inspirowanym turf dance (tańcem ulicznym powstałym na zachodnim wybrzeżu USA), w nagłych błyskach ujawnia swoją obecność, reżyseruje swój koniec.

Cie La Zampa to funkcjonujący od 2000 roku duet choreografów i performerów: Magali Milian oraz Romualda Luydlina. Artyści skupiają się w swojej pracy przede wszystkim na dźwięku i obrazie, a projekty pokazują w szczególnych kontekstach i sytuacjach, takich jak opuszczony basen, rampa załadunkowa czy kaplica. Od 2007 roku organizują też Laboratories Investigation – spotkania tancerzy, aktorów, muzyków, antropologów, artystów sztuk wizualnych i artystów wideo – w ramach których wspólnie badają różne modele percepcji i narracji ciała. Od 2010 roku w ramach Initiatives Culturelles Eurorégionales prowadzą wymiany artystyczne z N’Naranja (Barcelona/Katalonia) i Collective Moebius (Montpellier/Languedoc-Roussillon).

 

choreografia: Magali Milian i Romuald Luydlin

występują: Magali Milian, Romuald Luydlin, Marc Sens
muzyka: Marc Sens
teksty i współpraca: Caryl Férey
reżyseria i dźwięk: Valérie Leroux
światło: Pascale Bongiovanni

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:00

Poznań: Studio Słodownia 3, Stary Browar, ul. Półwiejska 42

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close