Poznań/Stary Browar Nowy Taniec na Malcie: „Człowiek tańca” Wystawa fotografii Jakuba Wittchena

Zdjęcie: Poznań/Stary Browar Nowy Taniec na Malcie: „Człowiek tańca” Wystawa fotografii Jakuba Wittchena

Fot. Jakub Wittchen

Wersja do druku

Udostępnij

Cykl fotograficzny Jakuba Wittchena jest sprowadzeniem tancerza ze sceny, spacerem po jego mieście, chwilą przy kawie, wizytą w jego domu rodzinnym, długim planowaniem miejsca spotkania, rozmową, nawiązaniem bliższej przyjaźni, serdecznym uściskiem dłoni. Miejsce wykonania portretu autor zostawił bohaterom jego prac, pokazuje ich tam gdzie sami sobie tego życzą, w miejscach, z którymi się identyfikują, w których lubią przebywać, w miejscach opisujących ich samych mniej lub bardziej dosłownie.


„Pracując nad fotografiami do tego cyklu, przekonuję się jak serdeczni i otwarci na współprace są bohaterowie moich zdjęć. Jestem w stanie zaryzykować stwierdzenie, iż wśród tancerzy odsetek ludzi pozytywnie nastawionych do otaczającego świata jest największy spośród środowisk, z jakimi dotychczas miałem do czynienia. Wystawa ta jest z zamierzenia pokazem pracy niedokończonej, procesem – w pewnym sensie dokumentem – rozrastającym się przez cały czas”.
Jakub Wittchen

Prezentowane zdjęcia są drugą odsłoną cyklu. Pierwsza prezentacja miała miejsce podczas festiwalu Stary Browar Nowy Taniec na Malcie 2012.

Jakub Wittchen – fotograf, założyciel i właściciel Agencji Fotograficznej Master-Art. Zawodowo zajmuje się fotografią reklamową. Od lat realizuje się również jako fotograf tańca i teatru. Stale współpracuje z programem Stary Browar Nowy Taniec fundacji Art Stations Foundation w Poznaniu oraz Instytutem Muzyki i Tańca w Warszawie. Współpracował również z Teatrem Polskim w Poznaniu, Instytutem Adama Mickiewicza, Instytut Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego i wieloma innymi podmiotami związanymi z szeroko pojętą kulturą. Autor zdjęć do publikacji Sztuka do odkrycia. Szkice o polskim tańcu i Między niebem a ziemią – Teatr Biuro Podróży. Jego zdjęcia można oglądać na stronach www.jakubwittchen.com/kultura oraz www.master-art.com.pl

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

Poznań: Stary Browar, ul. Półwiejska 42, Studio Słodownia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close