Poznań/Stary Browar Nowy Taniec na Malcie: David Zambrano „Soul project”

Zdjęcie: Poznań/Stary Browar Nowy Taniec na Malcie: David Zambrano „Soul project”

Fot. Anja Hitzenberger

Wersja do druku

Udostępnij

Soul Project, stworzony i wyreżyserowany przez legendarnego Davida Zambrano, we współpracy z zespołem siedmiu niezwykłych tancerzy z Mozambiku, Słowenii, Grecji, Słowacji, USA i Wenezueli, stwarza jednocześnie poczucie wzmożonej percepcji i uziemionej fizyczności. Przeznaczony do wykonywania w otwartej przestrzeni – w galerii, czarnej skrzynce, sali gimnastycznej lub balowej, w kościele, na dużej scenie, a nawet na dworze, Soul Project stanowi serię wirtuozerskich popisów solowych, z których każdy trwa tak długo, jak piosenka, do której jest wykonywany, jednakże kolejność solówek i ich rozmieszczenie w przestrzeni jest dziełem przypadku, co czyni każdy spektakl wyjątkowym. W czasie przedstawienia publiczność zapraszana jest do przyłączania się do artystów i oglądania ich tańca z dowolnej perspektywy. Przeżycie to staje się nagle intymne i osobiste – czuje się każde drżenie czy westchnięcie wydawane przez ciała tancerzy – a jednocześnie wspólne – wraz z resztą widzów można odgadywać, kto zatańczy następny i do jakiego utworu. Potem można wspólnie cieszyć się z tego, co następuje.

 

 

 

David Zambrano od dwudziestu lat zajmuje specjalne miejsce w środowisku tanecznym (nie tylko tym zafascynowanym improwizacją). Ten inspirujący nauczyciel, urodzony improwizator i zapierający dech w piersiach performer ciągle wpływa na kształt współczesnego tańca. Rozwijane przez niego techniki flying low i passing through są wynalazkami, które służą improwizatorom na całym świecie. Wieloletnia praca artystyczna, którą charakteryzuje pasja dla kulturowej wymiany, jest dla Zambrano źródłem inspiracji w pracy pedagogicznej, i jak twierdzi artysta, tajemnicą fenomenu niekończącej się świeżości metod jego nauczania, przynoszących mu niegasnące uznanie i popularność. Improwizacje Davida mogliśmy oglądać na Malcie w 2010 roku, w 2011 David prowadził jedną z sesji Alternatywnej Akademii Tańca.

 

David Zambrano / NL / SOUL PROJECT
with
Edivaldo Ernesto • Mozambique /Horacio Macuacua • Mozambique
Nina Fajdiga • Slovenia /Young Cool Park • South Korea/
Milan Herich • Slovakia /David Zambrano • Venezuela/Netherlands/
Peter Jasko • Slovakia/
Ellen Knops, lighting design
Mat Voorter in collaboration with Pepa Martinez, costume design

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Poznań: Stary Browar, ul. Półwiejska 42, Studio Słodownia 3

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close