Poznań/Stary Browar Nowy Taniec na Malcie: Rodrigo Sobarzo „Mining”

Zdjęcie: Poznań/Stary Browar Nowy Taniec na Malcie: Rodrigo Sobarzo „Mining”

Fot. Dieter Hartwig

Wersja do druku

Udostępnij

MINING to spektakl, który bada ciało jako stale postępującą granicę pomiędzy przyszłością a przeszłością, w którym percepcja równa się halucynacji.

„[…] musimy mieć siłę, aby cenić t, co bezużyteczne, musimy mieć wolę, by marzyć”.

Bergson

RODRIGO SOBARZO DE LARRAECHEA (CL/NL) studiował choreografię w SNDO. Jego spektakl MINING wyrozniony przez sieć aerowaves w 2010 roku, pokazywany był m.in. w Amsterdamie, Bassano del Grappa, Belgradzie, Berlinie, Brukseli, Lubljanie. Twórczość Rodrigo produkuje Het Veem Theater w Amsterdamie, gdzie odbyły się premiery jego najnowszych dzieł, UNITED STATES (2011) i THE HARVEST (2012). W kwietniu 2012 r. w Sophiensaele w Berlinie odbędzie się premiera PARAMOUNT MOVEMENT, spektaklu powstałego we współpracy z Leą Martini.Prace Rodrigo Sobarzo dążą do objęcia widzów wizualną introspekcją. Poza własnymi dziełami, choreograf uczestniczył jako wykonawca i współtwórca w utworach Ivany Muller, Jefty van

Dinther, Martina Nachbara, Jeremy’ego Wade’a i An Kaler.

RODRIGO SOBARZO / CL/NL / MINING
Reżyseria, choreografia i wykonanie – Rodrigo Sobarzo de Larraechea
Dramaturgia – Varinia Canto Vila
Oświetlenie – Ellen Knops
Realizacja techniczna – Frits van Driel and Mil Mohringer
Muzyka – infinite body
Podziękowania dla Jefty van Dinther i Dennisa Gillandersa

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close