Poznań/Stary Browar Nowy Taniec: SPAZIO 2013

Zdjęcie: Poznań/Stary Browar Nowy Taniec: SPAZIO 2013

Fot. Marta Ankiersztejn.

Wersja do druku

Udostępnij

W dniach 17-30 listopada Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk gościć będzie projekt SPAZIO –  edukacyjno-artystyczny program dla młodych choreografów, którego ambicją jest kreowanie nowego pokolenia twórców tańca – ludzi bogatszych o interdyscyplinarną wiedzę, myślących w perspektywie współczesnej sztuki, gotowych wprowadzać nowe idee na swoje narodowe sceny. Poznańska odsłona projektu skupiona jest szczególnie na problematyce przestrzeni scenicznej oraz reżyserii  światła w tańcu.

Poza zajęciami praktycznymi i teoretycznymi dla młodych  choreografów program sesji zakłada  otwarte także dla publiczności wykłady i spotkania z zaproszonymi artystami i teoretykami. Program ma przybliżyć uczestnikom polską tradycję treningu fizycznego, pracy z przestrzenią, światłem, ruchem i głosem w spektaklach teatralnych. Dzięki wspaniałym gościom pokażemy jak architekturą scenografii wpływać na ruch artystów na scenie i ich relacje z widzami, jak światłem budować przestrzeń, jak z przestrzeni pamięci wykreować przestrzeń aktywności w świecie współczesnym. Programowi edukacyjnemu towarzyszyć  będą projekcje filmowe i weekendowe premiery spektakli choreograficznych.

 

SPAZIO to europejski program edukacyjno-artystyczny dla młodych choreografów; jego interdyscyplinarność odzwierciedla interdyscyplinarność samej sztuki tańca współczesnego. Ambicją SPAZIO jest stworzenie nowego pokolenia twórców tańca – ludzi bogatszych o interdyscyplinarną wiedzę, myślących w perspektywie współczesnej sztuki, gotowych wprowadzać nowe idee na swoje narodowe sceny.

Projekt SPAZIO powstał z inicjatywy wybitnego choreografa Emio Greco i jego International Choreographic Arts Centre w Amsterdamie, we współpracy z takimi ośrodkami jak; CSC Dance House w Bassano del Grappa we Włoszech, Croatian Institute for Movement and Dance w Zagrzebiu oraz Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk w Poznaniu. Merytorycznym opiekunem programu SPAZIO w Polsce została Jadwiga Majewska – krytyczka i teoretyczka tańca, wykładowca UJ, kuratorka międzynarodowych projektów edukacyjnych i artystycznych.

Projekt SPAZIO jest możliwy dzięki wsparciu Unii Europejskiej (EU Culture Programme)

 

Spazio EU (miniaturka)        Spazio IMIT (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

Poznań: Studio Słodownia 3, Stary Browar, ul. Półwiejska 42

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close