Poznań/Stary Browar Nowy Taniec/taniec.doc: Rosalind Crisp „Unwrapping d a n s e” – wykład performatywny i dyskusja

Zdjęcie: Poznań/Stary Browar Nowy Taniec/taniec.doc: Rosalind Crisp „Unwrapping d a n s e” – wykład performatywny i dyskusja

Fot. Heidrun Loehr

Wersja do druku

Udostępnij

Stary Browar Nowy Taniec i taniec.doc zapraszają na wykład performatywny Rosalind Crisp Unwrapping d a n s e, połączony z dyskusją na temat metody twórczej choreografki oraz metod imrpowizacyjnych. Wydarzenie związane jest z prowadzonym przez artystkę w Alternatywnej Akademii Tańca choachingiem. Rosalind Crisp poprowadzi w dniach 05.-09. marca warsztat z zakresu „choreographic improvisation” („improwizacja w stronę choreografii”) – autorskiej metody, w ramach której naprowadza się improwizującego tancerza na jego własne „kreowanie” ruchu już w trakcie wykonywania tańca. Warsztat rozwija zdolność i gotowość inicjacji ruchu o każdej dynamice, z każdej części ciała, bez wysiłku i bez uprzedniego obranego kierunku.

 

Rosalind Crisp wychowała się na farmie owiec w Australii. Trenowała w Victorian Ballet School, Melbourne, studiowała technikę release, Body-Mind Centering® i improwizację kontaktową w Europejskim Centrum Rozwoju Tańca w Arnhem, w Holandii w 1991 roku. Założyła Omeo Dance Studio w Sydney, które stało się miejscem jej choreograficznych poszukiwań, otrzymała wiele nagród, w tym stypendium od Rady Australii. Od 2004 roku jej siedzibą jest Paryż, gdzie jest choreograficznym współpracownikiem Carolyn Carlson w Atelier de Paris. Jej praca jest wspierana przez rząd francuski i prezentowane we Francji, Niemczech, Finlandii, Wielkiej Brytanii, Australii. Rosalind Crisp tworzy również prace dla innych zespołów, takich jak Berlin, Two Fish Laban Centre London, University of Melbourne, HZT Uniwersytet w Berlinie (gdzie jest profesorem). Crisp naucza zaróno w całej Europie jak i Australii. Jej trwający projekt danse jest priorytetem jej pracy, tworzy go we współpracy z tancerzami swojego zespołu, w szczególności z Céline Debyser i Maxem Fossati, oraz gośćmi takimi jak : Andreas Müller, Andrew Morrish i szwajcarski gitarzysta Hansueli Tischhauser.

www.omeodance.com

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 17:30

Poznań: Studio Słodownia 3, Stary Browar, ul. Półwiejska 42

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

Teksty

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close