Poznań: Su-Mi Jang „Improwizacja i kompozycja w czasie rzeczywistym” – warsztaty

Zdjęcie: Poznań: Su-Mi Jang „Improwizacja i kompozycja w czasie rzeczywistym” – warsztaty

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Fundacja Sens Ruchu zaprasza na warsztaty Improwizacja i kompozycja w czasie rzeczywistym, które poprowadzi Su-Mi Jang z Korei. Warsztaty skierowane są do wszystkich osób, zainteresowanych ruchem, tańcem, performansem, teatrem i improwizacją.

Koszt warsztatów: 120zł (zaliczka 50zł).

Zgłoszenia na warsztaty (zawierające dowód wpłaty zaliczki) oraz pytania należy przesyłać na adres: ruch.amarant@gmail.com.

Warsztaty będą poświęcone różnym zasadom interakcji, które można wykorzystywać w każdej sytuacji performatywnej. Będzie to trening mający na celu wzbogacenie języka ruchowego i metod komponowania „na bieżąco”. Poprzez pracę z nawykami ruchowymi i własnymi ograniczeniami, będziemy uczyć się uważnego obserwowania tego, co się wydarza. Kolejnym krokiem będzie wyostrzenie uwagi na proces podejmowania decyzji, czego owocem będzie świadome komponowanie i wyrazistość działań. Su-Mi Jung podzieli się z uczestnikami wypracowanymi przez lata praktyki narzędziami, ważnymi w procesie szeroko rozumianej komunikacji podczas improwizowania i komponowania, rozwijającymi uważność, spontaniczność, pełniejsze wykorzystanie zmysłów oraz pamięci, umiejętność wykorzystywania niespodziewanych sytuacji, muzykalność i różnorodność ruchową.

Su-mi Jang jest koreańską artystką, tancerką i choreografką, która od wielu lat mieszka i pracuje w Berlinie. Jest autorką (we współpracy z Sung-Im Her) docenianych i oryginalnych prac takich jak Tuning (2014) czy Philia (2012), w których bardzo istotna jest relacja z dźwiękiem. Pracowała z takimi artystami jak: Hans-Werner Klohe, Joachim Schloemer, Philipp Egli i Sasha Waltz. Su-Mi była gościem laboratorium dźwięku i ruchu Osmosis, które odbywało się w 2015 roku w Poznaniu, a tym razem została zaproszona aby poprowadzić dwudniowe warsztaty oraz wystąpić ze znakomitą niemiecką saksofonistką Miriam Siebenstädt. Performans odbędzie się 30 września 2016r roku o 20:00 w Centrum Amarant.

Aby zapisać się na warsztaty należy wpłacić 50 zł zaliczki na konto:

Fundacja Sens Ruchu
ul. Podolska 7,
60-615 Poznań
Numer konta: 69 1240 1747 1111 0010 5920 2599
W tytule: OPŁATA ZA WARSZTATY Z SUMI JANG

Organizatorzy:

Fundacja Sens Ruchu (www.som.org.pl)

Centrum Amarant (www.centrum-amarant.pl)

Warsztaty są przedłużeniem projektu OSMOSIS – laboratorium dźwięku i ruchu dla artystów z Poznania i Berlina (www.osmotic.tk).

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 11:00

Poznań: Centrum Amarant, ul. Słowackiego 19, godz. 11.00-15.00

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close