Poznań: Szkoła Tańca Współczesnego „un-becoming” – reż. i chor. Maciej Kuźmiński

Zdjęcie: Poznań: Szkoła Tańca Współczesnego „un-becoming” – reż. i chor. Maciej Kuźmiński

Fot. Maciej Zakrzewski.

Wersja do druku

Udostępnij

Szkoła Tańca Współczesnego w Poznaniu zaprasza na uroczyste otwarcie sezonu – premierę nowego spektaklu Macieja Kuźmińskiego un-becoming, zrealizowanego wspólnie z tancerzami zespołu STW.

O spektaklu:

Jedna z najważniejszych antynomii współczesnego świata, jaką jest zderzenie tradycyjnych wyznaczników tożsamości człowieka z nowym jej rozumieniem, określonym przez wartości liberalne z jednej strony, a procesy globalizacyjne – z drugiej, pozostawia jednostkę w bezustannym ruchu, poszukującej odpowiedzi na najważniejsze pytania, w tym: „kim jestem ?”.

Poprzez rozwój technologii i przemiany kulturowo-społeczne, przyszło nam żyć w czasach zupełnie innych, od tych, w których dorastaliśmy. Narastająca nostalgia za dawnym, uporządkowanym światem, daje poczucie, że zostaliśmy niejako osieroceni przez świat naszych ojców i dziadków. Zwiększenie tempa życia i mobilności wymaga dzisiaj odgrywania różnych społecznych ról, co doprowadziło do ukucia pojęcia „performance of self”, umiejętności łączenia cech i zachowań w subtożsamości. Gilles Deleuze twierdził nawet, że „tożsamość nie istnieje”, gdyż zastąpiona została przez różnice i podobieństwa zależne od kontekstu i perspektywy.

Un-becoming przedstawia wewnętrzną podróż, proces przybierania i odzierania siebie z normatywnych warstw społecznie konstruowanej „tożsamości”. Wyrazem dekonstrukcji i rekonstrukcji poczucia własnego „ja” bohaterów jest spektakl-podróż, ukazujący permanentny stan liminalny, czas przyszły niedokonany

choreografia, reżyseria, dźwięk: Maciej Kuźmiński

kreacja i wykonanie: Natalia Draganik, Anna Szklarek, Anna Jurek, Jola Kazimierowicz, Dominika Lewandowska oraz Patryk Jarczok

oświetlenie: Maciej Kuźmiński/ Maciej Fincel (Scena Wspólna)

kostiumy: Zespół

producent wykonawczy: Natalia Draganik

produkcja: Szkoła Tańca Współczesnego Natalii Draganik

partner projektu: Scena Robocza w Poznaniu

Bilety w cenie 40 zł można rezerwować, wysyłając maila na adres:

biuro.stwpoznan@gmail.com

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Poznań: Scena Wspólna, ul. Brandstaettera 1.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close