Poznań/Teatr jako Fabryka: Bojana Kunst – spotkanie wokół książki „Artysta w pracy”

Zdjęcie: Poznań/Teatr jako Fabryka: Bojana Kunst – spotkanie wokół książki „Artysta w pracy”

Fot. Piotr Nykowski (Poza Okiem)

Wersja do druku

Udostępnij

Teatr Ósmego Dnia i Krytyka Polityczna zapraszają na spotkanie z Bojaną Kunst wokół książki Artysta w pracy. O pokrewieństwach sztuki i kapitalizmu. Rozmowę w ramach cyklu Teatr jako Fabryka poprowadzi Jan-Tage Kühling.

Bojana Kunst – filozofka, dramaturżka, badaczka sztuk performatywnych. Profesor w Instytucie Teatrologii Stosowanej Uniwersytetu Justusa Liebiga w Gießen, gdzie jest odpowiedzialna za studia drugiego stopnia na kierunku Choreografia i performans. Członkini redakcji magazynu „Maska”, periodyku „Amfiteater” oraz „Performance Research”. Jej eseje opublikowane zostały w wielu czasopismach akademickich oraz wydawnictwach; naucza i wykłada na wielu uniwersytetach w Europie. Jest autorką wielu książek, między innymi, Impossible Body (Maska 1999), Dangerous Connections: Body, Philosophy and Relation to the Artificial (Maska 2004), Processes of Work and Collaboration in Contemporary Performance (red., Ljubljana 2006), Contemporary Performing Arts (Ljubljana 2006, współred. Petra Pogorevc), Performance and Labour (Performance Research 2012, współred. Gabriele Klein), Umetnik na delu (Maska 2012), oraz Artist at Work — Proximity of Art and Capitalism (Zero Books 2015).

Oficjalna strona: www.kunstbody.org

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:00

Poznań: Teatr Ósmego Dnia, ul. Ratajczaka 44

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close