Poznań/Teatr Tańca wczoraj i dziś: „XL. Polski Teatr Tańca wczoraj i dziś”: Odcinek X: „Projekt XL” – premiera filmu Anny Kochnowicz

Zdjęcie: Poznań/Teatr Tańca wczoraj i dziś: „XL. Polski Teatr Tańca wczoraj i dziś”: Odcinek X: „Projekt XL” – premiera filmu Anny Kochnowicz

Wersja do druku

Udostępnij

9 grudnia o godz. 18.00 w Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w ramach projektu edukacyjnego Teatr tańca wczoraj i dziś odbędzie się premiera filmu autorstwa Anny Kochnowicz Projekt XL podsumowującego Rok Jubileuszowy Polskiego Teatru Tańca.

 

Jak mówi o nim sama twórczyni obrazu będzie to: „historia PTT w pigułce, najważniejsze wydarzenia, najważniejsze spotkania. Opowieść, która ma pokazać, jak wielkimi  indywidualnościami był Conrad Drzewiecki i jest Ewa Wycichowska. Przypomnieć także, że  w niezwykle trudnym czasie dla Teatru, kiedy ważyły się jego losy,  przeprowadził  go Mirosław Różalski. Przywołać  ludzi,  którzy realizowali ideę Teatru Tańca. Ideę stworzoną przez Conrada Drzewieckiego, poszerzoną przez Ewę Wycichowską, pokazać jak zmieniał się przez kolejne lata język tańca.”.

 

Premiera filmu Projekt XL będzie stanowiła ostatni, X odcinek jubileuszowego cyklu PTT. Współtwórcami wydarzenia będą oprócz PTT i TVP Poznań, Instytut Audiowizualny oraz Wyższa Szkoła Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa. Zaproszenia na premierę filmu oraz poprzedzającą go prelekcję, którą wygłosi kierownik literaki PTT – Jagoda Ignaczak, można odbierać w impresariacie Teatru (ul. Kozia 4).

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Poznań: Wyższa Szkoła Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa, ul. gen. Tadeusza Kutrzeby 10

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close