Poznań: Teatr Wielki „Kafka/Schulz: objawienia i herezje” – chor. Tomasz Kajdański

Zdjęcie: Poznań: Teatr Wielki „Kafka/Schulz: objawienia i herezje” – chor. Tomasz Kajdański

2 Twarze. Fot. Alicja Byzdra

Wersja do druku

Udostępnij

Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki zaprasza na kameralny spektakl baletowy Kafka/Schulz: objawienia i herezje w choreografii i reżyserii Tomasz Kajdański.

O spektaklu:

Spragnieni widoku pulsującej, poruszającej się materii – krótkotrwałych objawień istnienia nieuchwytnych tworów – staliśmy się heretykami, którzy nie uznają Prawa, Formy czy Słowa. Uciekając przed terrorem powstrzymującej ruch i uśmiercającej wszelkie płoche istnienia Doskonałości, próbujemy uniknąć zbrodni, której dopuszcza się ludzkość. Przypominamy zapomniane, ożywiamy martwe, poruszamy zatrzymane.

„Materii dana jest nieskończona płodność, niewyczerpana moc życiowa i zarazem uwodna siła pokusy, która nas nęci do formowania. W głębi materii kształtują się niewyraźne uśmiechy, zawiązują się napięcia, zgęszczają się próby kształtów. Cała materia faluje od nieskończonych możliwości, które przez nią przechodzą mdłymi dreszczami. Czekając na ożywcze tchnienie ducha, przelewa się ona w sobie bez końca (…). Pozbawiona własnej inicjatywy (…) stanowi ona teren wyjęty spod prawa, otwarty dla wszelkiego rodzaju szarlatanerii i dyletantyzmów.”

Bruno Schulz, Traktat o manekinach

choreografia i reżyseria Tomasz Kajdański
dramaturgia i scenografia Krzysztof Cicheński
kostiumy Julia Kosek
opracowanie muzyczne Marta Knaflewska
reżyseria świateł Marek Rydian
wykonawcy: Natalia Trafankowska, Anna Gumna, Jakub Starzycki

Premiera: 18 grudnia 2015 roku

Patronat medialny:

Miasteczko Poznań (miniaturka)

 

ARCHIWUM PREZENTACJI

premiera •

godz. 19:00

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close