Poznań/Teatr Wielki: „Romeo i Julia” – chor. Emil Wesołowski

Zdjęcie: Poznań/Teatr Wielki: „Romeo i Julia” – chor. Emil Wesołowski

Projekt: Patrycja Płanik.

Wersja do druku

Udostępnij

W przeciwieństwie do repertuaru operowego, nie ma wiele dzieł baletowych opartych na światowej literaturze, tym bardziej na dramatach Williama Szekspira. Romeo i Julia Sergiusza Prokofiewa jest więc pozycją w dwójnasób wyjątkową. Poznański spektakl został przygotowany inscenizacyjnie i choreograficznie przez Emila Wesołowskiego, absolwenta Poznańskiej Szkoły Baletowej, wychowanka Teatru Wielkiego i wieloletniego współpracownika Conrada Drzewieckiego. Scenografię i kostiumy Romea i Julii zaprojektowała mistrzowska para – Andrzej Kreutz Majewski i jego uczeń Boris Kudlička. Balet Teatru Wielkiego w Poznaniu jest drugim, po warszawskim, zespołem baletowym, który zdołał zmierzyć się z tą niezmiernie trudną realizacją. Orkiestra natomiast, by podołać piętrzącym się trudnościom partytury, musiała stanąć na poziomie najwyższej gotowości.

inscenizacja i choreografia: Emil Wesołowski
kierownictwo muzyczne: Aleksander Gref
scenografia: Andrzej Kreutz Majewski
kostiumy: Boris F. Kudlička

czas trwania: 2 h 35 min., 2 przerwy

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close