Poznań/Teatr Wielki: Tanzcompagnie Giessen „SIDDHARTHA” – chor. Tarek Assam, Mirko Hecktor

Zdjęcie: Poznań/Teatr Wielki: Tanzcompagnie Giessen „SIDDHARTHA” – chor. Tarek Assam, Mirko Hecktor

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu zaprasza na gościnny pokaz spektaklu Siddhartha w wykonaniu Tanzcompagnie Giessen. Spektakl SIDDHARTHA jest efektem współpracy Tarka Assama, dyrektora artystycznego Tanzcompagnie Giessen, z choreografem Mirko Hecktorem. Inspiracją dla twórców stała się powieść Hermana Hessego Siddhartha – opowieść o odkrywaniu własnej drogi życiowej. Eksperymentalnym językiem tańca wyrażają oni rozterki bohatera, który poprzez różnorodne doświadczenia próbuje osiągnąć w życiu spełnienie. Jego poszukiwania kończą się odnalezieniem spokoju i wolności.

Temat odkrywania swojego przeznaczenia prowokuje choreografów jednocześnie do badania aktualności idei zawartych w powieści Hessego, jak i poszukiwania języka atrakcyjnego dla współczesnego widza. Tak, jak istotną rolę w literackim pierwowzorze odgrywa woda, nad którą Siddartha poprzez medytację poszukuje wewnętrznego spokoju, tak i twórcy spektaklu w zaskakujący sposób wykorzystują ją na scenie. Płynność, niestałość, formowanie – stanowią inspirację i zarazem spore wyzwanie dla tancerzy zespołu.

choreografia: Tarek Assam, Mirko Hecktor
muzyka: Alva Noto u.a.
scenografia i kostiumy: Imme Kachel

Bilety: 10zł

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 18:00

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close