Poznań/Teatr Wielki w Poznaniu: Rodion Szczedrin „Anna Karenina” – chor. Tomasz Kajdański

Zdjęcie: Poznań/Teatr Wielki w Poznaniu: Rodion Szczedrin „Anna Karenina” – chor. Tomasz Kajdański

Vic’s Mix. Fot. Michael Slobodian

Wersja do druku

Udostępnij

Pani i ja to dla mnie jedno. I na przyszłość nie widzę spokoju ani dla siebie, ani dla Pani… Widzę rozpacz, nieszczęście… albo też – szczęście, i to jakie szczęście! –przelotne spotkanie z młodym hrabią Wrońskim wyrzuca życie Anny z utartych torów. Rozniecony płomień wzajemnego uczucia stawia ją przed wyborem pomiędzy zaspokojeniem własnych pragnień a wypełnieniem społecznych oczekiwań. Żona dużo starszego dostojnika państwowego, przykładna matka i dama szanowana w wysokich sferach zaryzykuje wszystko w grze o miłość i szczęście. Dokąd zabierze ją rozpędzony pociąg pożądania?

Lew Tołstoj stworzył przekonujący i głęboko psychologiczny portret kobiety tęskniącej za namiętnością w społeczeństwie uregulowanym przez konwenanse. Jego powieść doczekała się wielu adaptacji, a w rolę Kareniny wcielały się najwybitniejsze aktorki, z Gretą Garbo i Sophie Marceau na czele. Jeden z najbardziej uznanych rosyjskich kompozytorów dwudziestego wieku, Rodion Szczedrin, stworzył baletową wersję tego literackiego bestsellera. Napisana z wielkim rozmachem partytura odzwierciedla bogactwo emocjonalnych i psychologicznych półtonów uczuć i namiętności bohaterów.

Choreografię poznańskiej inscenizacji przygotował szef baletu Teatru Wielkiego, Tomasz Kajdański, wyspecjalizowany w pracy aktorskiej z tancerzami, jak również w łączeniu klasycznej i współczesnej szkoły ruchu.

 

 

Anna Karenina

Balet w trzech aktach

libretto: Borys Lwow-Anochin na podstawie powieści Lwa Tołstoja

kierownictwo muzyczne: Katarzyna Tomala

choreografia: Tomasz Kajdański

scenografia: Dorin Gal

projekcje multimedialne: Lieve Vanderschaeve

Obsada:

Anna Karenina Marika Kucza

Karenin Andrzej Płatek

Wroński Mateusz Sierant

Kitty Diana Cristescu

Lewin Arkadiusz Gumny

Romeo Koichi Kamino

Julia Risako Seki

Duet wokalny:

Sopran Monika Mych-Nowicka

Tenor Piotr Friebe

 

przybliżony czas trwania: 2 godziny z 1 przerwą

Więcej informacji:

 http://www.opera.poznan.pl/pl/event-14-05-2017-anna-karenina-rodion-szczedrin

 

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

premiera •

godz. 19:00

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close