Poznań: Urszula Bernat-Jałocha i Marcin Motyl „Ruch jako narzędzie do tworzenia więzi społecznych” – warsztaty

Zdjęcie: Poznań: Urszula Bernat-Jałocha i Marcin Motyl „Ruch jako narzędzie do tworzenia więzi społecznych” – warsztaty

fot. Kata Kwiatkowska

Wersja do druku

Udostępnij

W poniedziałek 15 kwietnia UM Foundation zaprasza na warsztaty Ruch jako narzędzie do tworzenia więzi społecznych, które poprowadzą Marcin Motyl i Urszula Bernat-Jałocha. Myślą przewodnią zajęć są więzi międzyludzkie poddane wpływowi współczesnej rzeczywistości – wielości bodźców, niekończących się możliwości wyboru. Jak to wszystko wpływa na naszą świadomość ciała? Warsztaty skierowane są zarówno do profesjonalnych tancerzy, jak i do początkujących.

Harmonogram warsztatów:

godz. 10.00-11.00 – warm-up
godz. 11.00-12.15 – improwizacja (Marcin Motyl)
godz. 12.30-13.45 – contemporary (Urszula Bernat-Jałocha)
godz. 14.00-15.00 – dance together / group improvisation (Urszula Bernat-Jałocha / Marcin Motyl)

O warsztatach:

Improwizacja (poszerzanie świadomego ruchu) to zajęcia, których głównym celem jest uświadomienie nieograniczonych możliwości ludzkiego ciała. Poprzez pracę nad prawidłowym oddechem, energią ruchu oraz wyobraźnią uczestnicy będą, dążyć do odkrywania tajemnic ciała, tak aby wykonywane zadanie było dla każdego osobistym zaskoczeniem.

Contemporary class oparte są na prostym schemacie ćwiczeń, co pomaga w przepływie energii i budowaniu wytrzymałości uczestnika. W trakcie zajęć wprowadzane są elementy języka ruchowego, który wraz z precyzyjną techniką wykonywania ćwiczeń, pozwala tancerzowi poruszać się ze zwiększoną wydajnością i świadomością swojego ciała.

Dance together to forma wspólnej improwizacji tanecznej, w której kontakt fizyczny jest punktem wyjściowym poszukiwań. Zajęcia mają na celu poprawę uważności, kreatywności, otwartości, akceptacji, prowadzą do świadomej obecności w przestrzeni i kontakcie z partnerem.

Prowadzący:

Urszula Bernat-Jałocha – tancerka, pedagog, choreograf. Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Warszawie, Akademii Muzycznej w Warszawie na kierunku taniec oraz Scottish School of Contemporary Dance. Współpracowała z takimi artystami, jak: Ewa Wycichowska, Jacek Przybyłowicz, Jo Strømgren, Ohad Naharin, Sjoerd Vreugdenhil, Yoshiko Waki.

Marcin Motyl – niezależny tancerz, choreograf i producent. Ukończył Ogólnokształcącą Szkołę Baletową w Warszawie, a następnie w latach 2011-2017 pracował w Polskim Teatrze Tańca, gdzie miał okazję współpracować i tańczyć w spektaklach takich choreografów, jak m.in.: Ohad Naharin, Jo Strømgren, Yossi Berg, Josefine Patzelt, Ewa Wycichowska, Urszula Bernat-Jałocha. Nieustannie zdobywa doświadczenie, biorąc udział w wielu zagranicznych projektach i warsztatach.

Zapisy: edukacja@pawilon.org

Pytania: um.foundation.um@gmail.com

Organizator:

UM Foundation została powołana przez artystów Urszulę Bernat-Jałocha i Marcina Motyla przede wszystkim do wspierania wszelkiej działalności na rzecz rozwoju, promocji kultury i sztuki w Polsce i poza jej granicami.

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 10:00

Poznań: Pawilon, ul. Ewangelicka 1, w godz. 10.00-15.00

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close