Poznań/VI Festiwal Atelier: Polski Teatr Tańca „Hello, Stranger!” i „Planets” – premiera

Zdjęcie: Poznań/VI Festiwal Atelier: Polski Teatr Tańca „Hello, Stranger!” i „Planets” – premiera

Fot. Magdalena Witucka

Wersja do druku

Udostępnij

Hello, Stranger!

„Inny jest tym, czym nie jest i czym musi uzupełnić swój brak. Inny opowiada o swoich potrzebach. Inny jest podobny do mnie, jest Innym Ja, ma podobne nogi, ręce, głos, mowę. Inny ma swoje „wnętrze”, swoją „głębię”. W swej „głębi” jest on niewyczerpalną „pełnią”, jest „bogactwem”, które się „przelewa”. Ale głębia ukazuje się i skrywa jednocześnie. Inność Innego wydobywa na jaw moją własną inność. Inność jest wzajemna. Inność zaskakuje, przynosi wciąż nowe niespodzianki, w całej przewidywalności jest nieprzewidywalna. Inny nie jest rzeczą między rzeczami ani przedmiotem między przedmiotami, lecz podmiotem, Innym Ja (…), z którym mogę wejść we wspólnotę My. Inny, którego napotykam, znajduje się w ruchu, co sprawia,że i we mnie budzi się świadomość możliwego ruchu. Muszę się „otworzyć”na samą inność Innego, „znosząc”własną inność. (…) Taka zmiana nie jest niczym więcej, jak konsekwentną zmianą punktu widzenia – z mojego na jego. Inny wymaga, aby stać się jego pokarmem, jego częścią składową, nim. Inny zadaje ból. Inny zbliża się, aby się „karmić mną”. Co mam począć? Odsunąć się czy poddać?”

Inny, ks. Jan Tischner

 

Choreografia: Paweł Malicki
Obsada: Artur Bieńkowski, Zbigniew Kocięba, Katarzyna Kulmińska, Paweł Malicki, Daniel Navarro Lorenzo, Josefine Patzelt

 

 

Planets

Poszukiwanie własnej przestrzeni. Razem, ale sami.

idea: Lukas Lepold, Tereza Lepold
choreografia i taniec: Urszula Bernat-Jałocha, Jacek Niepsujewicz, Katarzyna Rzetelska, Anna Gruszka (gościnnie), Art Haegenbarth (gościnnie), Bartłomiej Raźnikiewicz (gościnnie)

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Poznań: Teatr Ósmego Dnia, ul. Ratajczaka 44

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close