Poznań/VIII Festiwal wiosny: „Speaking concerts” – cykl

Zdjęcie: Poznań/VIII Festiwal wiosny: „Speaking concerts” – cykl

Wersja do druku

Udostępnij

Speaking concerts to nowatorski projekt Marcina Sompolińskiego, łączący w sobie wartości edukacyjne i popularyzatorskie z wykonaniami najważniejszych dzieł muzyki klasycznej. Realizatorzy, zwracając się do szerokiego grona odbiorców, w atrakcyjnej formie, z wykorzystaniem nowoczesnych technik multimedialnych, ukazują proces twórczy, towarzyszący pracy kompozytora i zmaganiom wykonawców. Dyrygent, oprócz przewodzenia orkiestrze, komentuje poszczególne elementy kompozycji, dzięki czemu widzowie, nawet ci niemający elementarnej wiedzy muzykologicznej, stają się świadomymi odbiorcami złożonego i wyrafinowanego dzieła muzycznego. Święto wiosny Igora Strawińskiego osiąga swoją żywiołową ekspresję, tak silnie odczuwaną przez słuchaczy, poprzez niezwykle skomplikowane struktury rytmiczne i harmoniczne, stanowiące wyzwanie nawet dla profesjonalistów. Świadome wniknięcie w materię tego baletu, w odkrywczy sposób ukazujące jego złożoność muzyczną, jest więc cennym doświadczeniem zarówno dla laików, jak i dla miłośników muzyki klasycznej.

Wykonanie: Marcin Sompoliński (dyrygent, pomysłodawca i realizator cyklu Speaking concerts) oraz Artyści Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu

Produkcja: Fundacja Fabryka Sztuki

Współorganizator: Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close