Poznań/VIII Festiwal wiosny: Spotkanie z prof. Michałem Bristigerem, poświęcone twórczości Igora Strawińskiego

Zdjęcie: Poznań/VIII Festiwal wiosny: Spotkanie z prof. Michałem Bristigerem, poświęcone twórczości Igora Strawińskiego

Wersja do druku

Udostępnij

27 kwietnia 2013 r. o godz. 17.00 w Sali Drabowicza naszego Teatru odbędzie się spotkanie z gościem specjalnym premiery Wieczoru Strawińskiego – profesorem MICHAŁEM  BRISTIGEREM, wybitnym muzykologiem – poświęcone twórczości Igora Strawińskiego. Spotkanie poprowadzi dr Marcin Gmys z Katedry Muzykologii poznańskiego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Następujące okresy w twórczości kompozytora, rosyjski, neoklasyczny i dodekafoniczny ukazują bogactwo jego inspiracji i oryginalność w nowoczesnym traktowaniu konwencji muzycznych poprzednich epok.

Premiera Wieczoru Strawińskiego  związana jest ze stuleciem pierwszego wykonania Święta wiosny Igora Strawińskiego, utworu, który zrewolucjonizował współczesną muzykę. Mimo upływu czasu nieustannie zdumiewa swym nowatorstwem harmonicznym, rytmicznym, zamkniętą w sobie myślą. Zdumiewa i inspiruje: co roku na świecie powstaje około dwustu nowych odczytań tego dzieła, a dokonują ich zarówno muzycy i choreografowie, jak i artyści sztuk wizualnych.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 17:00

Sala Drabowicza

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close