Poznań: Warsztaty butoh z Michyasu Furutani (Japonia/Berlin)

Zdjęcie: Poznań: Warsztaty butoh z Michyasu Furutani (Japonia/Berlin)

Fot. materiały organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

Fundacja Sens Ruchu i Centrum Amarant w Poznaniu zapraszają do udziału w warsztatach butoh, które poprowadziMichyasu Furutani.

 Warsztaty na Przedzimie – kołysani podmuchem

Warsztaty poświęcone będą pracy nad takimi jakościami w ciele jak grawitacja, prędkość, siła, równowaga oraz  indywidualna ekspresja. Opierać się będą na ponad dwudziestoletnim doświadczeniu Michiyasu Furutani w pracy z butoh. Ciało jest tu instrumentem, trajektorią, oraz przewodnikiem. Praca będzie się skupiała na sposobach obecności w przestrzeni, rozwijaniu i używaniu wyobraźni oraz uważności. Warsztaty są otwarte dla wszystkich zainteresowanych, niezależnie od wcześniejszego doświadczenia, ważna jest ciekawość.

Michiyasu Furutani jest performerem i tancerzem urodzonym w Osace, w Japonii, gdzie ukończył studia na wydziale Sztuk Pięknych i Dramatu. Butoh studiował m.in. z Kaita Masaru, należał do grup: Daizuko Farm, SAL VANILLA i YAN-SHU. Doświadczenie oraz umiejętności Michiyasu są jednak różnorodne, budowane na dużej aktywności performera we współpracy z wieloma reżyserami teatralnymi, filmowcami, tancerzami, aktorami oraz muzykami. Jako tancerz chętnie eksperymentuje z technikami modern, improwizacji kontaktowej, technikami tradycyjnymi oraz innymi formami badania ekspresji. Obecnie mieszka w Berlinie.

Zgłoszenia na warsztaty i pytania są przyjmowane pod adresem: dorotmich@gmail.com

Liczba miejsc ograniczona. Warsztaty będą odbywać się w języku angielskim.

HARMONOGRAM:

4 grudnia  (pt.)

w godz. 18.00-20.00 warsztaty

21.00 – performans
Szkopuł w Osi na dwie postacie: M.Furutani &  M.Biel,  Michiyasu Furutani & Michał Jerzy Biel

5 grudnia (sb.) w godz. 10.00-14.00

6 grudnia  (nd.)  w godz. 16.00-20.00

Koszt warsztatów: 180 zł (10 godzin)

 

Dodatkowo:

Performans 4 grudnia 2015 o 21.00 – dla uczestników warsztatów – wstęp bezpłatny, dla pozostałych 12 zł.

Więcej informacji

Organizatorami warsztatów jestFundacja Sens Ruchu oraz Centrum Amarant.
www.som.org.pl
centrum-amarant.pl

Logo Fundacji Sens Ruchu (miniaturka)

Logo Centrum Amarant (miniaturka)

ARCHIWUM PREZENTACJI

Poznań: Centrum Amarant, ul. Słowackiego 19/21, pt. w godz. 18.00-20.00, sb. w godz.10.00-14.00, ndz. w godz. 16.00-20.00.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close