Poznań: Warsztaty F.G.D (Fight Gravity Dance) – prowadzenie: Kacper Lipiński

Zdjęcie: Poznań: Warsztaty F.G.D (Fight Gravity Dance) – prowadzenie:  Kacper Lipiński

Cláudia Dias. Fot. Patricia Almeida.

Wersja do druku

Udostępnij

F.G.D (Fight Gravity Dance) – System łączy w sobie doświadczenia ruchowe, oraz zasady operowania ciałem zaczerpnięte z technik tańca w spółczesnego oraz szeroko rozumianych sztuk walki, oraz elementy ćwiczeń wydolnościowych charakterystycznych dla rozgrzewek i treningów sportowych.

Zajecia podzielone są na trzy rodzaje:

1. choreograficzno-taneczne: mające za zadanie prace nad s wiado m oscią ciała, pe wnością

w codziennym ruchu, pa mięcią ruchową oraz uczące improwizacji tanecznej.

2. kondycyjno-rozciągające: mające za zadanie wzmocnienie ciała, zwiększenie jego zakresu

ruchowego oraz prace nad kondycją.

3. ruch w przestrzeni: praca z ciałem w odniesieniu do otaczającego go środowiska

(przedmioty, ludzie, przestrzeń, natura…)

Celem F.G.D nie jest kształtowania ciała pod kątem techniki, lub narzucanie konkretnej estetyki tanecznej, ale nauka korzystania w tańcu i życiu z szerokiego asorty mentu ruchowego, aby w pełni wykorzystywać s woje indy widualne predyspozycje, które z biegiem czasu można rozwijać tworząc własną formę ruchu. F.G.D kładzie też nacisk na pracę w przestrzeni naturalnej-zewnętrznej,

z założeniem pełnej współpracy ciała z otaczającym go środowiskiem. Poprzez środowisko rozumiane tu jest nie tylko to, co statyczne lecz również inne ciała i organiz my, praca nad świadomością ciała w relacji do w szystkiego co nas otacza, poprzez ruch, gest, mimikę, dźwięk.

Kacper Lipiński: Dyplomowany instruktor tańca w spółczesnego, przez 5 lat tańczył w Polskim Teatrze Tańca, wcześniej student i instruktor sztuk walki. Aktualnie artysta niezależny realizujący własne projekty teatralne i performatywne. Całe życie zwiazany ze sportem i aktywnym ruchem: piłka nożna, pływanie, szermierka,ł ucznictwo, sporty ekstremalne: skateboarding , le-parkour itp. Uczestnik wielu warsztatów związanych z róznymi techikami tańca i sztuk walki. Prowadzi zajęcia F.G.D (fight gravity dance), w których stara sie czerpać z szerokiego spektrum w cześniejszych doświadczeń ruchowych, w poszukiwaniu ruchu organicznego i nowej estetyki tanecznej, nie ograniczonej konkretny mi technika mi. Poza sferą ruchową zawodowo zajmuje się sztukami wizualnymi, fotografią, malarstwem, projektowaniem itp.

Koszt: 140z / 110z przy płatnosci zrealizowanej do 31.05

Osoby chętne proszę o m aila na akcjacialo @gmail.com lub tel.791010749

Proszę prześlijcie informację o warsztatach osobom zainteresowanym.

 

* W przypadku rezygnacji uczestnika w płaty nie są zwracane. Jeśli w arsztaty nie odbędą się z po wodu braku mini malnej liczby osób

lub z winy organizatora w płaty są zwracane w 100 %.

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 11:00

Poznań: Batucada, ul. Winogrady 10, w godz. 11.00-15.00

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close