Poznań: Warsztaty F.G.D. z Kacprem Lipińskim

Zdjęcie: Poznań: Warsztaty F.G.D. z Kacprem Lipińskim

Fot. Karol Jarek.

Wersja do druku

Udostępnij

W dniach 6-7 kwietnia 2013 odbędą się w Poznaniu warsztaty F.G.D (Fight Gravity Dance) z Kacprem Lipińskim. Celem F.G.D nie jest kształtowania ciała pod kątem techniki, ani narzucanie konkretnej estetyki tanecznej, lecz nauka korzystania w tańcu i życiu z szerokiego asortymentu ruchowego. Technika pomaga w pełni wykorzystywać swoje indywidualne predyspozycje, które z biegiem czasu można rozwijać tworząc własną forme ruchu. F.G.D kładzie też nacisk na pracę w przestrzeni naturalnej-zewnętrznej z założeniem pełnej współpracy ciała z otaczającym go środowiskiem. Poprzez środowisko rozumiane tu jest nie tylko to co statyczne lecz również inne ciała i organizmy, praca nad świadomościa ciała w relacji do wszystkiego co jest wokoło poprzez ruch, gest, mimikę i dźwięk.

 

F.G.D (Fight Gravity Dance) – system łączy w sobie doświadczenia ruchowe oraz zasady operowania ciałem  zaczerpnięte z technik tańca współczesnego i szeroko rozumianych sztuk walki, jak również elementy ćwiczeń wydolnościowych, charakterystycznych dla rozgrzewek i treningów sportowych.

Zajecia podzielone są na trzy rodzaje:
1. choreograficzno-taneczne: mające za zadanie prace nad świadomoscią ciała, pewnością w codziennym ruchu, pamięcią ruchową oraz uczące improwizacji tanecznej.
2. kondycyjno-rozciągające: mające za zadanie wzmocnienie ciała, zwiększenie jego zakresu ruchowego oraz prace nad kondycją.
3. ruch w przestrzeni: praca z ciałem w odniesieniu do otaczajacego go środowiska (przedmioty, ludzie, przestrzeń, natura).

 

Harmonogram: 6.04 (sobota) od 16.00 do 20.00, 7.04 (niedziela) od 12.00 do 16.00. Koszt: 140zł / 120zł przy płatności zrealizowanej do 26.03. Miejsce: Batucada, ul. Winogrady 10, Poznań. Zgłoszenia: Joanna Ogrodnik, akcjacialo@gmail.com, tel. +48 791010749. 

 

Kacper Lipiński – dyplomowany instruktor tańca współczesnego, przez 5 lat tańczył w Polskim Teatrze Tańca, wcześniej student i instruktor sztuk walki. Aktualnie artysta niezależny realizujący własne projekty teatralne i performatywne. Całe życie zwiazany ze sportem i aktywnym ruchem: piłka nożna, pływanie, szermierka, łucznictwo, sporty ekstremalne: skateboarding , le-parkour itp. Uczestnik wielu warsztatów związanych z róznymi techikami tańca i sztuk walki. Prowadzi zajęcia F.G.D. (fight gravity dance), w których stara sie czerpać z szerokiego spektrum wcześniejszych doświadczeń ruchowych, w poszukiwaniu ruchu organicznego i nowej estetyki tanecznej, nie ograniczonej konkretnymi technikami. Poza sferą ruchową zajmuje się zawodowo sztukami wizualnymi, fotografia, malarstwo, projektowanie itp.

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 16:00

Poznań: Batucada, ul. Winogrady 10

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close