Poznań: Warsztaty ruchowe dla mężczyzn. Prowadzenie: Dominik Więcek

Zdjęcie: Poznań: Warsztaty ruchowe dla mężczyzn. Prowadzenie:  Dominik Więcek

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Inkubator Kultury Pireus zaprasza na bezpłatne warsztaty ruchowe dla mężczyzn, które poprowadzi Dominik Więcek. Będzie to cykl jednorazowych, niepołączonych ze sobą spotkań przeznaczonych wyłącznie dla mężczyzn. Warsztaty skupiać się będą na zwiększaniu świadomości ciała, a zwłaszcza układu kostnego oraz mięśniowego. Mają na celu uświadomienie mechanizmów którymi posługujemy się na co dzień, zależności pomiędzy ciałem a umysłem, których na ogół nie jesteśmy w pełni świadomi. Zajęcia nie wymagają dotychczasowego doświadczenia, bądź żadnego treningu przygotowawczego. Wykonywane ćwiczenia będą skupiały się na poznawaniu własnych możliwości fizycznych, zakresów ruchu oraz motorycznych właściwości ciała.

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisów należy dokonywać drogą mailową na adres: warsztatyruchowepoznan@gmail.com

Zapisy odbywają się w trybie ciągłym do wyczerpania puli miejsc.

W mailu organizatorzy proszą o podanie daty wybranych warsztatów, oraz wysłanie danych kontaktowych (imię nazwisko, numer telefonu) oraz o podanie wieku. Mile widziana informacja o dotychczasowych doświadczeniach związanych z pracą nad ciałem, np.: uprawiane sporty, bądź ulubione aktywności fizyczne.

Uczestnicy proszeni są o zabranie ze sobą wygodnego kostiumu i obuwia sportowego do ćwiczeń.

Każdy warsztat prowadzony będzie przez inną osobę, w związku z czym można wziąć udział w dowolnej ilości warsztatów z cyklu.

Terminy:

27.08 (Poniedziałek) 18.00 – 19.30

10.09 (Poniedziałek) 18.00 – 19.30

23.09 (Niedziela) 17.00 – 18.30

12.11 (Poniedziałek) 18.00 – 19.30

Dominik Więcek – tancerz Polskiego Teatru tańca w Poznaniu. Urodził się w 1992 roku. Ukończył Wydział Teatru Tańca w Bytomiu – Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Był stypendystą Folkwang Universität der Künste w Essen. Występował m.in. w spektaklach Jerzego Stuhra, Radosława Rychcika, oraz tańczył w choreografiach Jensa van Daele, Giorgii Maddammy, Idana Cohena, Eryka Makohona, Sylwii Hefczyńskiej-Lewandowksiej i Jacka Łumińskiego. Jego autorskie solo Złota rybka nagrodzono podczas SoloDuo International Dance Festival w Budapeszcie oraz w Konkursie Choreograficznym 3…2…1… TANIEC! 2016. Solo Dominique w choreografii Macieja Kuźmińskiego zostało wielokrotnie wyróżnione na krajowych oraz międzynarodowych festiwalach. m.in. w Gdańsku, Tarnowie, Warszawie, Hanowerze, czy Stuttgarcie.

Michał Strugarek – tancerz od 2004 roku. Absolwent kierunku Taniec w Kulturze Fizycznej na AWF w Poznaniu, ze specjalizacją tancerz choreoterapeuta. Przez całą karierę ruchową poznawał, między innymi: style uliczne, techniki modern, techniki tańca współczesnego, techniki tańca fizycznego, judo, karate, tai-chi, parkour, choreoterapię, choreologię czy też improwizację. Pedagog oraz performer na Festiwalu Cyrkulacje 2017. Aktualnie freelancer, który współpracował ze Szkołą Tańca Współczesnego Natalii Draganik-Franke w Poznaniu, jako tancerz i producent muzyczny, Agnieszką Noster, Agnieszką Doberską, Zofią Tomczyk oraz Aleksandrą Bożek-Muszyńską. Pedagog i choreograf w Point Dance Studio w Poznaniu. Całe swoje doświadczenie ruchowe stara się wykorzystywać w tańcu, aby ruch był uniwersalny i nie wymagał znajomości kontekstu, by go zrozumieć.

W wolnych chwilach – producent muzyczny, fotograf, filmowiec, DJ.

Michał Przybyła – tancerz Polskiego Teatru tańca w Poznaniu, choreograf, dyplomowany instruktor tańca jazzowego. Studiuje w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi na kierunku taniec, specjalność: tancerz-choreograf. Był solistą Częstochowskiego Teatru Tańca, tancerzem Teatru V6 w Łodzi, choreografem grupy Urban Movement w Łodzi. Jest absolwent programu Dance Journey w Izraelu, był stażystą w Kibbutz Contemporary Dance Company w Izraelu oraz uczestnikiem 7 edycji i finalistą 8 edycji programu You Can Dance. Szkolił się u takich nauczycieli i choreografów, jak: m.in. Thierry Verger, Luciano Di Natale, Julia Spiesser, Lukas McFarlane, NappyTabs (Tabitha I Napoleon D’umo), Diana Matos, Matthew Tseng, Jonathan Huor, Katarzyna Kizior, Karolina Kroczak, Paweł Michno, Iwona Olszowska.

Adrian Radwańśki – tancerz Polskiego Teatru tańca w Poznaniu. Absolwent Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Olgi Sławskiej-Lipczyńskiej w Poznaniu. Jako uczeń odbył praktyki sceniczne w Teatrze Wielkim im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu. Tańczył m.in. w spektaklach Dziadek do orzechów i Romeo i Julia. Jest dwukrotnym finalistą Konkursu Baletowego w Gdańsku oraz finalistą polskich eliminacji Eurowizji Dla Młodych Tancerzy. W roku 2013 otrzymał nagrodę specjalną i wyróżnienie za choreografię na SoloDuo Dance Festival w Budapeszcie. Od maja 2014 związany etatowo z Polskim Teatrem Tańca. Występuje w spektaklach: Minus 2 (chor. Ohad Naharin), Desert (chor. Paulina Wycichowska), Dobrze, że tu jesteś, LAMENT. Pamięci Tadeusza Różewicza (chor. Ewa Wycichowska), Hello, Stranger! (chor. Paweł Malicki), Open Field (chor. Nadar Rosano), Sanatorium (chor. Karina Adamczak-Kasprzak, Agata Ambrozińska-Rachuta) oraz Czterdzieści (chor. chor. Jo Strømgren). W ramach IX edycji Atelier 2016 powstał jgo spektakl debiutancki UNIOSOno.

Anna Kamińska – tancerka, aktorka, choreograf. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu (kierunek: aktorstwo, specjalizacja: teatr tańca). Absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunku Media Interaktywne i Widowiska. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na rok 2017. Laureatka konkursów choreograficznych za spektakl 5dm3: 3…2…1….Taniec! Krakowskiego Centrum Choreograficznego oraz Sense of Move w Tarnowie. Tworzy własne choreografie oraz występuje jako niezależna tancerka. W ostatnich projektach eksploruje technologicznie zapośredniczoną zależność ruchu i dźwięku. Technologia pełni rolę przedłużenia i poszerzenie możliwości percepcji cielesnej. Tworzy choreografie, w których tancerz generuje oraz kształtuje ścieżkę dźw̨iękową spektaklu: body/sound ~send,2017, What is that noise I hear when I shut my eyes really tightly 2017, Synestez7.ja1 2018, Immersive, 2018. Współtworzy grupę LineAct zajmującą się tworzeniem widowisk site-specific. Tancerze LineAct zmieniają perspektywę odbioru tańca – ich spektakle odbywają się na ścianach budynków: Szczególnie ciekawe przypadki, 2017, Oplątane,2016.,2016

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Poznań: Inkubator Kultury Pireus, ul. Głogowska 35, godz.10.00 - 19.30

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close