Poznań: Warsztaty „Sense & Experience”. Prowadzenie: William „Bilwa” Costa, Jasmin Schaitl

Zdjęcie: Poznań: Warsztaty „Sense & Experience”. Prowadzenie: William „Bilwa” Costa, Jasmin Schaitl

Fot. materiały organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

W dniach 7-8 października (w godz. 18.00-21.00) Galeria Raczej w Poznaniu zaprasza na warsztaty Sense & Experience.W warsztatach mogą wziąć artyści na rożnych poziomach doświadczenia, osoby zajmujące się sztuką performansu, jak i ruchem, tańcem, improwizacją, dźwiękiem czy sztukami wizualnymi; zainteresowane w pogłębianiu zarówno indywidualnej praktyki, jak i współpracy z innymi artystami, jak i inne osoby w każdym wieku, uczniowie , studenci, osoby dorosłe, które chcą spróbować swoich sił w kolaboratywnym działaniu, proponującym różne podejścia do korelacji percepcji ciała i przestrzeni.

Uczestnicy będą wydobywać swój indywidualny potencjał poprzez zróżnicowane techniki postrzegania, włączając potęgowanie lub omijanie pracy z poszczególnymi zmysłami. Warsztaty będą również eksperymentem z improwizacją odpowiadającą na czas, przestrzeń, dźwięki i ich zależności z ludzkimi zmysłami. Celem warsztatów jest rozszerzenie osobistej palety performatywnych metod pracy z ciałem i przestrzenią u każdego uczestnika.

Program warsztatów oparty jest na indywidualnej praktyce artystów: Bilwy (artysty pracującego z dźwiękiem i ruchem, pochodzącego z USA) oraz Jasmin Schaitl (artystki zajmującej się live artem pochodzącej z Wiednia). Ich współpraca bada potencjał i korelację transformacji, zmiany, czasu trwania i efemeryczności; poprzez włączanie we wspólne działania ruchu, dźwięku, różnych materiałów, i przedmiotów, pracę z ciałem i improwizację.

Artyści występowali i przeprowadzali warsztaty w Berlinie, Talinie, Oslo, Helsinkach, Instambule, i Wiedniu gdzie prowadzili semestralne warsztaty na University of Applied Arts.
————————————————————————————————–

Zgłoszenia mailowe do 5 października: galeria.raczej@gmail.com.
Cena warsztatów: 25 zł/osoba

Warsztaty prowadzone są w języku angielskim, z możliwością uczestnictwa tłumacza.
————————————————————————————————–
Co przynieść/ubrać na warsztaty:
• obiekt z którym uczestnik czuje się związany ( emocjonalnie, estetycznie, nostalgicznie lub w inny sposób)
• materiał służący do interakcji lub zmian w przestrzeni (np. kreda, taśma, sznurek)
• wygodne, ciepłe (sportowe” buty i ubranie, które może się ubrudzić
• notatnik i ołówek/długopis

O prowadzących:

William „Bilwa” Costa (US) & Jasmin Schaitl (AT)

Jasmin Schaitl – austriacka artystka wizualna, opierająca się na działaniach wizualnych i przestrzennych. Swoją pracę dyplomową na Uniwersytecie Sztuk Użytkowych we Wiedniu w 2012 roku poświęciła sztuce performance. W swoich działaniach koncentruje swoją uwagę na indywidualnym doświadczeniu przemijania.

William „Bilwa” Costa – amerykański artysta bazujący na działaniach ruchowych, dźwiękowych, przestrzennych i wizualnych. Pracuje w różnych krajach przeprowadzając projekty artystyczno-badawcze, performatywne, interdyscyplinarne, aktywujące artystów do wspólnych działań i kolaboracji. Jego praktyka jako muzyka obejmuje elektro-akustyczne improwizacje, nagrania terenowe, feedback, działania z obiektami i dźwiękami. Pracuje również jako kurator, wykładowca i recenzent sztuki, prowadzi wykłady i warsztaty.

Więcej:

www.bilwa.net
www.jasminschaitl.com

Strona Galerii:

http://galeriaraczej.wordpress.com

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 18:00

Poznań: Budynek kawiarni HORTEX, ul. Głogowska 29

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close