Poznań: Warsztaty taneczne z Thierrym Vergerem

Zdjęcie: Poznań: Warsztaty taneczne z Thierrym Vergerem

Fot. z materiałów organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

Thierry Verger to francuski choreograf i tancerz. Jego zajęcia, oprócz wymagającego treningu ciała, techniki  niezwykłej uważności, to  również zwrócenie uwagi na procesy zachodzące w wyobraźni, osobowości i tożsamości tancerza. Spotkanie z Thierrym Vergerem nie jest więc jedynie trudnym, czysto motorycznym warsztatem, lecz również spotkaniem z jego filozofią i próbą odzwierciedlenia jej w tańcu.

THIERRY VERGER (Francja)

technique modal underground

Thierry Verger urodził się w Oumca w Nowej Kaledonii. Od 1981 r. mieszka w Paryżu, gdzie pracuje w najsłynniejszych szkołach: Studio Harmonic, Le  Centre International Danse Jazz i Le Centra des Arts Vivants. Prowadzi warsztaty w wielu krajach na całym świecie (Izrael, Japonia, Węgry, Holandia, Szwajcaria). Jest założycielem Ballet DANCE & Co. i autorem licznych spektakli, m. in. Mouvement de sable, Sphinx, La caravane, Veloce i wielu innych. W Polsce przygotował spektakle Drab-Zeen oraz Prophetie dla Kieleckiego Teatru Tańca oraz Lato – Red Sun dla Polskiego Teatru Tańca w Poznaniu. Był także autorem oryginalnych i nowatorskich choreografii w polskiej edycji programu You Can Dance.

W stworzonej przez siebie Technique Modal Underground łączy tańce Bliskiego Wschodu, elementy sztuk walki i style tańca modern, uzyskując wręcz magiczne efekty. Jego perfekcyjny warsztat, nietypowe rozwiązania choreograficzne i precyzja ruchu przykuwają uwagę i budzą podziw. Myślą  przewodnią lekcji Thierry’ego jest przekazanie najistotniejszych aspektów technicznych tańca, przy jednoczesnym rozwijaniu osobowości każdego tancerza i uwalnieniu go od wszelkich ograniczeń.

Technique Modal Underground, wedlug definicji autora, to nie tylko technika tańca, ale przede wszystkim sposob życia i myślenia, gdzie każdy jest wyjątkowy i może wyrazić swoją niepowtarzalną osobowość. Jest to autorska technika tańca, której istotą jest dzielenie się sobą.

 

Warsztaty odbędą się 6 i 7 kwietnia. Potrwają od godziny 10.30 do 17.30 z przerwą od 13.30 do 14.30.

Na warsztaty zapraszamy osoby na zaawansowanym i średnio-zaawansowanym poziomie tańca współczesnego, które miały już styczność z partnerowaniem.

Koszt warsztatów to  250 złotych.

Zgłoszenia przyjmuje: Joanna Gronek – mail:asiagronek@gmail.com, kom. 662-093-336

***

DABS- Dance Awareness Body Sensation, naszym hasłem jest : „zostawimy na tobie nasz odcisk” odcisk. Jesteśmy kierunkiem, który powstał w 2012 rok przy Wyższej Szkole Umiejętności Społecznych w Poznaniu. To kierunek zajmujący się tańcem współczesnym ale również wiedzą dotyczącej sfery człowieka w ruchu m.i biomechanika tańca, fizjoterapia, fizjologia wysiłku, techniki manualne w kwestii radzenia sobie z bólem a także przedmioty tj.: teoria tańca, kompozycja, rytmika, wiedza o tańcu i literaturze.

Jako zespół studentów, wraz z pomocą dziekana dr hab. Piotra Gronka organizujemy warsztaty taneczne z Thierrym Vergerem. Jest to idealny moment na zaczerpnięcie nowej, świeżej wiedzy, myśli tańca od wybitnego choreografa. Jesteśmy bardzo otwarci na poznawanie nowych technik ruchu oraz  innego podejścia do sztuki tańca.

Do tego wiosna jest czasem kiedy wewnętrzne siły nabierają mocy i motywują człowieka do działania, a wytwarzaną energię należy na czymś zogniskować. Dla nas jest to taniec i uczenie się „nowego”. Thierry to współczesny pedagog który kojarzy się właśnie z intensywną energią życiową, a do tego jest bardzo charyzmatyczny.

Warsztaty z nim będą z całą pewnością pełne intensywnych doznań, podobnie jak wiosna.

Thierry Verger – francuski choreograf i tancerz jest niesamowicie barwna postacią w świecie tańca współczesnego na arenie międzynarodowej. Jego zajęcia prócz wymagającego treningu ciała, techniki, niezwykłej uważności nie ograniczają się jedynie do ruchu ale szczególnie zwraca uwagę na procesy zachodzące w wyobraźni, osobowości ,tożsamości tancerza. Spotkanie z Thierrym Vergerem nie jest więc jedynie trudnym warsztatem czysto motorycznym, lecz również spotkaniem z  jego filozofią i próbą odzwierciedlenia jej w tańcu.

Powstaje pytanie dlaczego Thierry Verger ? – bo jest DABS, bo zostawia swój odcisk, i tak dobieramy pedagogów, takich którzy są DABS, jesteśmy ambitni, chcemy zgłębiać coraz trudniejsze techniki tańca współczesnego, i dlatego wybieramy tylko takich  z którymi nasz czas nie będzie zmarnowany.

Po co to robimy? Z pasji…  Żeby wypełnić życie intensywną treścią, pozytywnymi doznaniami, taniec to nasz świat. Na zajęciach zdarza się,że zmagamy się ze swoimi emocjami, humorami ale to tylko wzmacnia nasz charakter oraz wiedzę o nas samych. Jednak każdy kto kiedykolwiek tańczył  zapewne wie, jaki pozytywny odcisk zostawia na nim taniec.

ARCHIWUM PREZENTACJI

Poznań: Wyższa Szkoła Umiejętności Społecznych, ul. Głogowska 26

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close