Poznań: Wieczór Tanztage Berlin 2014 – Barbara Berti, Lea Kieffer, Michael Shapira, Claire Vivianne Sobottke

Zdjęcie: Poznań: Wieczór Tanztage Berlin 2014 – Barbara Berti, Lea Kieffer, Michael Shapira, Claire Vivianne Sobottke

Barbara Berti, Aoouuu. Fot. Stephan Roehl.

Wersja do druku

Udostępnij

Stary Browar Nowy Taniec zaprasza na Wieczór Tanztage Berlin 2014. Coaching Project: laboratorium,  które daje możliwość sprawdzania hipotez.  Można porównać je do pola, które się przekopuje, by uprawiać na nim nowe pomysły. Każdego roku proces mentoringu jest inny – nastawiony na potrzeby i zainteresowania uczestników. W tym roku obejmuje on trzy projekty, które wyrastały przez pięć tygodni. Przy współpracy mentorów pomysły rozwinęły się w rzeczy konkretne. Dzięki Allianz Kulturstiftung uczestnicy mają możliwość wymiany z Solo Project Poznań, w tym spotkań w Berlinie ze stawiającymi pierwsze kroki polskimi choreografami. Wiosną 2014 r. poniższe utwory zaprezentuje Stary Browar Nowy Taniec w Poznaniu, we współpracy z Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk.

Barbara Berti, Aoouuu

Barbara Berti: „Interesują mnie zagadnienia empatii kinestetycznej i ucieleśnionego przekazu doświadczenia fizycznego w interakcji z widownią. Doświadczenie ruchów innych osób stanowi podstawę głębszego rozumienia relacji, istoty w określonym środowisku i wolności własnego ciała.”

Barbara Berti studiowała taniec, teatr i projektowanie graficzne we Włoszech. W 2011 r. przeniosła się do Berlina, gdzie współpracuje z takimi artystami jak Judith Seng (nad projektem Acting things) i Gabi Schilling (The Trunk). Studiowała u Julyena Hamiltona, Hanny Hegenscheidt, Davida Zambrana, Renate Graziadei, Jessego Curtisa i Freya Fausta.

choreografia: Barbara Berti
wykonanie: Barbara Berti, Sunniva Vikør Egenes
kostiumy: Barbara Berti
przy wsparciu Tanztage Berlin / Sophiensæle

Lea Kieffer + Michael Shapira, Dry Love

Lea Kieffer i Michael Shapira: „Dry Love to dążenie do chwały, wyprawa dla dwóch bohaterów. Wyobrażamy sobie postaci, sytuacje i odczucia i pozawalamy im wpływać na naszą pracę fizyczną. Tworzymy nasz własny świat doświadczeń i opracowujemy jego mapę angażując się w różne układy, w tym duety kontaktowe, prace solowe typu „side-coached”, rytuały i dialogi. Z tych ram wyłania się seria improwizowanych epizodów.”

Lea Kieffer jest performerką-twórczynią tańca, której prace skupiają się na improwizacji, ćwiczeniu dzikości oraz improwizacji kontaktowej. Łączy głębokie zainteresowanie wyzwaniami fizycznymi i rygorystyczną pracą fizyczną z obrazowością. Jest artystką-nomadką występującą i nauczającą w Europie i na innych kontynentach.

Zamiłowanie do improwizacji kontaktowej doprowadziło Michaela Shapirę do studiów nad improwizacją, która pozostaje jego głównym obszarem działania. W 2013 r. otrzymał Tanzstipendium berlińskiego Wydziału Kultury, a jego solo Glorious George The Jewish Gargoyle, stworzone we współpracy z Leą Kieffer, zdobyło pierwszą nagrodę w konkursie solowym podczas Gdańskiego Festiwalu Tańca.

choreografia, wykonanie: Lea Kieffer i Michael Shapira
muzyka: Manon Parent
kostiumy: Lea Kieffer
przy wsparciu: Tanztage Berlin / Sophiensæle
podziękowania dla Jamesa Peachy’ego

Claire Vivianne Sobottke, Golden Game

Golden Game to dziecięca wyliczanka, katapulta do niepoddających się kontroli przestrzeni dzieciństwa, wraz z ich skrajnymi emocjonalnymi amplitudami, fantastycznymi tożsamościami i zabawami. Tożsamość i rzeczywistość są niestabilne i złożone. Dzięki zabawom na scenie można przedstawić i cieszyć się z każdej żałosnej, dramatycznej czy heroicznej pozycji.

Claire Vivianne Sobottke, niemiecko-francuska aktorka (*1982), która ukończyła studia na Uniwersytecie Sztuki w Berlinie (UdK), uważa scenę za okazję do stawiania oporu. Pracuje w różnych kontekstach. W 2014 r. otrzymała Einstiegsförderung des Berliner Senats.

choreografia: Claire Vivianne Sobottke
wykonanie: Claire Vivianne Sobottke, Tian Rotteveel
muzyka: Tian Rotteveel
kostiumy, scenografia: Claire Vivianne Sobottke i Tian Rotteveel
przy wsparciu Tanztage Berlin / Sophiensæle
podziękowania dla Mathilde Julii Sobottke, Carusa, Andersa Carlssona, Hermanna Heisiga, Bryana Campella, Emeline, Leonie, Anni Linnea, ANU

Bilety na cały wieczór w cenie 5 zł do nabycia w punktach informacyjnych Starego Browaru i na

www.ebilet.pl

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Poznań: Studio Słodownia 3, Stary Browar, ul. Półwiejska 42

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close