Poznań: Wystawa czasowa „Rysunek. Sztuka zapisu przestrzeni”

Zdjęcie: Poznań: Wystawa czasowa „Rysunek. Sztuka zapisu przestrzeni”

Wystawa „Rysunek. Sztuka zapisu przestrzeni”. Grafika: materiały własne Polskiego Teatru Tańca

Polski Teatr Tańca zaprasza do Małego Studia na wernisaż wystawy Rysunek. Sztuka zapisu przestrzeni, który odbędzie się 3 marca 2023 roku o godz. 18.00. Ekspozycja będzie dostępna do 4 kwietnia 2023 roku.

Wersja do druku

Udostępnij

W zasadniczej części ekspozycja jest przeniesieniem prac z wystawy Rysunek jako element procesu myślenia i forma zapisu idei Muzeum Architektury we Wrocławiu. Poznańska odsłona wzbogacona została o rysunki, które stanowią spiritus movens dla architektury i wnętrza siedziby Polskiego Teatru Tańca.

Wystawa prezentuje różne sposoby tworzenia informacji wizualnej i wykorzystania szeroko rozumianej techniki rysunku – szkicu architektonicznego czy malarskiego, projektu architektonicznego, wypowiedzi artystycznej.

Można wyróżnić zasadnicze praktyki rysunku jako fazy procesu artystycznego lub projektowego, jako notatnika rzeczywistości i autorskich skrótów myślenia albo rysunku jako autonomicznego celu wypowiedzi.

Kalejdoskop prezentowanych postaw jest próbą uchwycenia specyfiki środowisk akademickich skupionych wokół trzech Politechnik związanych z kształceniem architektoniczno-urbanistycznym: w Bydgoszczy, Poznaniu i we Wrocławiu. Ekspozycja  składa się z prac wyłonionych w wyniku konkursu, a także gości zaproszonych przez inicjatorów i kuratorów: Beatę Fertałę-Harlender, Dorotę Łuczewską, Tomasza Matusewicza oraz dyrektora Muzeum Architektury we Wrocławiu Michała Dudę.

Wystawa adresowana jest nie tylko do miłośników – zgodnie z nazwą projektu – sztuki zapisu przestrzeni, ale także studentów kierunków, takich jak: architektura, sztuki piękne i historia sztuki.

Wystawa czasowa Rysunek. Sztuka zapisu przestrzeni
Kurator: Tomasz Matusewicz
Wernisaż: 3 marca 2023 roku, godz. 18.00
Czas trwania wystawy: 4 marca – 4 kwietnia 2023 roku
Małe Studio, Polski Teatr Tańca

Wstęp wolny

Grafika

Wystawa „Rysunek. Sztuka zapisu przestrzeni”. Grafika: materiały własne Polskiego Teatru Tańca

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

Poznań: Polski Teatr Tańca, Małe Studio, ul. Stanisława Taczaka 8

inne wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close