Poznań/Wystawa „Let’s dance”: Agnieszka Sosnowska – oprowadzanie kuratorskie

Zdjęcie: Poznań/Wystawa „Let’s dance”: Agnieszka Sosnowska – oprowadzanie kuratorskie

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Po wakacjach Art Stations Foundation zaprasza na wrześniowe oprowadzanie kuratorskie z Agnieszką Sosnowską. Niedzielne zwiedzanie wystawy LET’S DANCE będzie okazją do poznania nowej perspektywy na taniec współczesny. Po dwóch spotkaniach z Joanną Leśnierowską, organizatorzy powracają ze spojrzeniem na choreografię od strony sztuk wizualnych. W galerii Art Stations fragmenty najważniejszych spektakli tanecznych ostatnich lat zestawione zostały z pracami wybitnych artystów wizualnych, teledyskami, w których taniec staje się głównym bohaterem, a także amatorskimi filmami odnalezionymi w internecie.

Wstęp wolny!

Let’s Dance odbywa się w miejscu nieprzypadkowym. Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk jest unikalną instytucją, w ramach której od lat zgodnie koegzystują taniec i sztuki wizualne. To idealne miejsce dla projektu, w którym granica między tymi dwiema dziedzinami okazuje się ledwo widoczna, wręcz niezauważalna.

Wystawa: Akademia Ruchu, Atoms for Peace, Alexandra Bachzetsis, Wojciech Bąkowski, Vanessa Beecroft, Jérôme Bel, Beyoncé, Grupa Projektowa Centrala, Tim Etchells & Forced Entertainment, Dan Flavin, Massimo Furlan, Frédéric Gies, Jesse Aron Green, Trajal Harrell, Christian Jankowski, Spike Jonze, Jungle, Alicja Karska & Aleksandra Went, The Knife, Katarzyna Kozyra, Tony Orrico, Rick Owens, Agnieszka Polska, Yvonne Rainer, R.E.M., Józef Robakowski, Piotr Wysocki & Dominik Jałowiński, Artur Żmijewski

Spektakle: Alexandra Bachzetsis, Jérôme Bel, Willi Dorner, Frédéric Gies, Trajal Harrell

Kuratorzy: Joanna Leśnierowska, Tomasz Plata, Agnieszka Sosnowska

Więcej informacji o wystawie: www.artstationsfoundation5050.com/wystawy/wydarzenie/lets-dance/2456

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 16:00

Poznań: Galeria Art Stations, Stary Browar, ul. Półwiejska 41.

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close