Poznań/Wystawa„Let’s Dance”: Trajal Harrell „Twenty Looks or Paris is Burning at The Judson Church” – wykład

Zdjęcie: Poznań/Wystawa„Let’s Dance”: Trajal Harrell „Twenty Looks or Paris is Burning at The Judson Church” – wykład

Fot. Whitney Browne.

Wersja do druku

Udostępnij

Podczas wykładu Trajal Harrell opowie o swojej pracy nad Twenty Looks or Paris is Burning at The Judson Church.

Od 2001 roku nowojorski tancerz i choreograf Trajal Harrell w serii spektakli o różnych „rozmiarach” (od XS do L) pod wspólnym tytułem Twenty Looks or Paris is Burning at The Judson Church zestawia ze sobą tradycje awangardowego tańca postmodern i vogue. Voguing to mocno wystylizowany improwizowany taniec czerpiący ruchy, pozy i dynamikę z wybiegów mody i kolorowych czasopism. Styl (zwany także „tańcem modelek”) narodził się na początku lat 60. w tanecznych lokalach Harlemu w środowisku Afroamerykanów i Latynosów – gejów, lesbijek i transseksualistów – którzy kopiowali gesty i pozy, podpatrywane w modowej prasie (nazwa tańca pochodzi od sławnego pisma „Vogue”). Dla Harrella punktem wyjścia stało się pytanie: co by się stało, gdyby tancerze z Harlemu zjawili się w latach 60. w Judson Church, by zatańczyć u boku protagonistów tańca postmodern?

WSTĘP WOLNY.

 

Dzień wcześniej, 10 października o godz. 19.00, organizatorzy zapraszają na spektakl Antigone Jr. – czwartej odsłony cyklu Twenty Looks or Paris is Burning at The Judson Church

Więcej informacji

Do pobrania:

ULOTKA

Więcej informacji o wystawie LET’S DANCE

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Poznań: Słodownia 2, Stary Browar, ul. Półwiejska 42

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close