Poznań/XIV Short Waves Festival: Film Tańca: „mAPS – migrating Artists Project”

Zdjęcie: Poznań/XIV Short Waves Festival: Film Tańca: „mAPS – migrating Artists Project”

Film tańca: mAPs – Migrating Artists Project

Short Waves Festival – Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych odbędzie się w Poznaniu w dniach 14-19 czerwca. Od prawie 10 lat jednym z głównych punktów programu jest międzynarodowy konkurs Dances with Camera poświęcony filmom, których wspólnym mianownikiem jest fizyczna ekspresja i taniec zaklęte w oku kamery. W tegorocznej selekcji konkursowej znalazło się 16 filmów z 10 krajów, które ubiegać się będą o nagrody jury i publiczności. Wśród nich widzowie obejrzą zarówno formy fabularne, jak i eksperymentalne, przemawiające różnorodnymi środkami filmu i choreografii. W tym roku, dodatkowo, sekcja konkursowa Dances with Camera została rozszerzona o dwa segmenty programowe poświęcone tańcowi. Jako pierwsza polska premiera kolekcji 5 filmów zaangażowanych w problematykę społeczną, zrealizowanych w 5 krajach i połączonych wspólnym tematem: „Power”. Odrębne, choć wzajemnie dopełniające się, profesjonalne produkcje zrealizowane zostały przy zaangażowaniu lokalnych społeczności na każdym etapie procesu. Filmy powstały w ramach transmedialnego projektu: mAPs – Migrating Artists Project. Wstęp wolny.

Wersja do druku

Udostępnij

Program:

  1. Emersion / France / 2022 / Fiction / 19’

Yaa, wieloetniczna dziewczyna po raz pierwszy skonfrontowana jest ze swoim kolorem skóry, gdy odkrywa w sklepie odcienie baletek. W wieku 15 lat Yaa nienawidzi wszystkiego w niej, zwłaszcza włosów, które są stale dotykane przez obcych; postanawia wyprostować je tak, by wyglądać jak swoi przyjaciele. To początek piekielnej podróży, która popycha ją do chęci odzwierciedlenia otaczającego ją świata.

Francja / 2022 / Fabuła / 19’ / Aline-Sitoé N’Diaye

  1. Cricology

Atlas mieszka obok turbiny wiatrowej, w swoim odległym i zamkniętym, ale bezpiecznym i wygodnym mieście. Chociaż jest mistrzem w kręceniu rękami, stopniowo zrywa z kolistymi tradycjami komunalnymi swojego miasta. Dopóki eksplozja jego turbiny wiatrowej nie zrujnuje sensu jego życia.

Francja / 2022 / Fabuła / 15’ / Tero Peltoniemi, Antti Seppänen

  1. 36 MONTHS – Fighting for Zak

W rocznicę brutalnego morderstwa aktywisty, antyfaszysty i drag queen Zaka Kostopoulosa, George, młody prawnik o ugruntowanej pozycji, na próżno próbuje złożyć bukiet kwiatów pod zaimprowizowanym pomnikiem, którego strzeże policja.

Francja / 2022 / Fabuła / 13’ / Konstantina Bousmpoura, Ariadne Mikou

  1. Dansomation

Osadzona na nocnym przedmieściu Turynu gra Dansomaton opiera się na walce z androidami zdalnie sterowanymi przez ich ludzkich właścicieli. Zwycięstwo pozwala graczom dostosować swój Dansomaton zarówno fizycznie, jak i kupując karty ulepszeń, symulatory świadomości, emocji i słownictwa. 25-letni Richi jest początkującym graczem, chłopakiem przygnębionym swoją samotnością, który w grze widzi możliwość ostatecznego zbudowania związku.

Francja / 2022 / Fabuła / 13’ / Riccardo Maione, Luca Pescaglini, Daniele Condemi

  1. Searching for Phoenix

Phoenix zostaje wyznaczony przez swojego przełożonego z Ministerstwa Innowacji i Zmian do oceny wpływu kryzysu COVID-19 w Europie w celu stworzenia scenariuszy ryzyka dla niemieckiej gospodarki. Wyrusza w podróż, w której musi pokonać przeszkody osobiste i zawodowe, aby wypełnić swoje zadanie w świecie tęskniącym za zmianą.

Francja / 2022 / Fabuła / 15’ / Marc Wagenbach

Wydarzenie na FB: https://fb.me/e/1qe3WIdwR

***

Strona festiwaluhttps://shortwaves.pl/

Kadr z filmu „Emersion”. Fot. materiały organizatorów

Kadr z filmu „Emersion”. Fot. materiały organizatorów

Kadr z filmu „Cricology”. Fot. materiały organizatorów

Kadr z filmu „Cricology”. Fot. materiały organizatorów

Kadr z filmu „36 MONTHS – Fighting for Zak”. Fot. materiały organizatorów

Kadr z filmu „36 MONTHS – Fighting for Zak”. Fot. materiały organizatorów

Kadr z filmu „Dansomation”. Fot. materiały organizatorów

Kadr z filmu „Dansomation”. Fot. materiały organizatorów

Kadr z filmu „Searching for Phoenix”. Fot. materiały organizatorów

Kadr z filmu „Searching for Phoenix”. Fot. materiały organizatorów

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:00

Poznań: Polski Teatr tańca, ul. Stanisława Taczaka 8

inne wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close