Poznań: Zwiedzanie siedziby Polskiego Teatru Tańca w ramach II Dni Otwartych Funduszy Europejskich

Zdjęcie: Poznań: Zwiedzanie siedziby Polskiego Teatru Tańca w ramach II Dni Otwartych Funduszy Europejskich

Materiały własne organizatora

Z okazji II edycji Dni Otwartych Funduszy Europejskich Polski Teatr Tańca zaprasza do zwiedzania swojej siedziby przy ul. Taczaka 8 w Poznaniu.

Wersja do druku

Udostępnij

Powstanie tego niezwykłego „domu dla tańca” Polski Teatr Tańca zawdzięcza unijnemu wsparciu z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014+. Urokliwa przestrzeń łączy zabytkową architekturę XIX-wiecznej kamienicy z dobudowaną współcześnie częścią industrialną, w której znajduje się Duże Studio, czyli scena tej instytucji kultury.

To miejsce zachęca, aby odkryć jego zakamarki i przyjrzeć się atrakcjom, odczuć atmosferę, zajrzeć za kulisy teatru. A potem – kto wie? – może wybrać się na spektakl, aby doświadczyć sztuki, której jest dedykowane? Tego dnia o godz. 20.00 zostanie zaprezentowany spektakl Walka o ogień i wzrost gospodarczy w reżyserii Szymona Kaczmarka i choreografii Mikołaja Karczewskiego.

Polski Teatr Tańca uczestniczył już w I edycji Dni Otwartych Funduszy Europejskich, w 2021 roku. W tym roku rozszerzy propozycję, przygotowując program zwiedzania zarówno dla dorosłych, jak i dla młodych widzów.

Oto dokładny harmonogram:

godz. 12.00–12.45 – oprowadzanie po teatrze dla dzieci w wieku 7–11 lat

Na trasie gości Polskiego Teatru Tańca będą czekały niespodzianki oraz zabawa ruchowa w Dużym Studiu pod kierunkiem artysty tancerza Polskiego Teatru Tańca Bartosza Dopytalskiego. Na zakończenie odbędzie się quiz z nagrodami, który poprowadzi „tajemniczy gospodarz”.

godz. 13.00–14.00 – oprowadzanie po teatrze dla dorosłych

Pracownicy Polskiego Teatru Tańca pokażą publiczności – wśród różnych zakamarków teatru i ciekawostek architektonicznych – Małe Studio, Dziedziniec, galerię kostiumów, pomieszczenia techniczne i Duże Studio (z różnych perspektyw) widowni, mostka dla obsługi technicznej oraz… przez okno, które w XIX wieku wychodziło na podwórko, a teraz zagląda na próby. Następnie odbędzie się quiz z nagrodami, który poprowadzi gość specjalny.

Ostatnim akordem II edycji wydarzenia będzie przygotowana specjalnie na ten dzień ekspozycja materiałów archiwalnych PTT, stwarzająca unikatową możliwość przyjrzenia się z bliska „świadkom historii” Polskiego Teatru Tańca – najstarszego teatru tańca w Polsce oraz przejrzenia albumów i publikacji, których jest wydawcą.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

Poznań: Polski Teatr Tańca, ul. Taczaka 8

inne wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close