Wersja do druku

Udostępnij

Pokaz w ramach Przeglądu Nowego Tańca i Sceny dla tańca

Prawa półkula potocznie kojarzy się z emocjami, irracjonalnymi czy intuicyjnymi zachowaniami. Tytuł spektaklu wskazuje jednak bardziej na punkt wyjścia pracy, nie jej temat. Pięć kobiet zostaje postawionych wobec różnych zadań – ruchowych, improwizacyjnych, teatralnych. Celem jest maksymalne skupienie i oddanie, a nie poprawność wykonania. To portrety pięciu kobiet w działaniu, wspólnym lub samotnym, w chropowatym stanie niedoskonałości, w zmaganiu, w dezorientacji. W Prawej półkuli sceny nie stanowią logicznego ciągu. To galeria obrazów o różnej dynamice i trwaniu. To widz może nadać im znaczenie.

choreografia: Marysia Stokłosa
reżyseria świateł: Jan Cybis
dramaturgia: Peter Pleyer
kostiumy: Ola Staszko
muzyka: LeTigre, Nina Simone, Erik McKenzie
tańczą: Aleksandra Borys, Aleksandra Justa, Joanna Leśnierowska, Weronika Pelczyńska, Marysia Stokłosa
produkcja: Art Stations Foundation
koprodukcja: Fundacja Ciało/Umysł
zrealizowano przy pomocy finansowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Miasta st. Warszawy i Fundacji Burdąg

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Teatr IMKA, ul. Konopnickiej 6, Warszawa

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close