Premiera: Karol Urbański – Sen nocy letniej

Zdjęcie: Premiera: Karol Urbański – Sen nocy letniej

Wersja do druku

Udostępnij

Balet bydgoskiej Opery Nova przygotowuje  swą drugą (po marcowym Zniewolonym umyśle) w tym roku premierę: zobaczymy Sen nocy letniej,którego libretto czerpie z komedii Szekspira, do muzyki scenicznej i fragmentów symfonii Feliksa Mendelssohna.

Karol Urbański, inscenizator i choreograf, podąża śladami Szekspira: zobaczymy więc królestwo elfów, władającego nim Oberona i wszędobylskiego, niebezpiecznego Puka, czapkę z oślimi uszami ,mgłę zasnuwającą las oraz „wątek ludzki” rzemieślników przygotowujących teatralne przedstawienie z okazji ślubu Tezeusza z Hipolitą.

.

Kostiumy zaprojektowane przez Tijanę Tyski odwołują się do leśnych barw – przede wszystkim różnych barw zieleni. Dla scenografa, Wacława Tadeusza Ostrowskiego to pierwsza tak duża, samodzielna praca.

W budowaniu nastroju wspomogą go światła Macieja Igielskiego, który już drugi raz w tym roku współpracuje przy baletowej premierze w Operze Nova ( w marcu zaprojektował światła do Zniewolonego umysłu Roberta Bondary).

Orkiestrę Opery Nova poprowadzi Jerzy Wołosiuk.

Dla potrzeb spektaklu, obok muzyki scenicznej Mendelssohna do komedii Szekspira, wykorzystane zostaną fragmenty Symfonii Szkockiej, Włoskiej, kantaty Lobesgesang

na głosy solowe, chór żeński i orkiestrę.

Realizatorzy :

Inscenizacja i choreografia – Karol Urbański

Kierownictwo muzyczne – Jerzy Wołosiuk

Scenografia – Wacław Tadeusz Ostrowski

Kostiumy – Tijana Tyski

Światła – Maciej Igielski

Asystent choreografa – Małgorzata Chojnacka

Przygotowanie chóru żeńskiego – Henryk Wierzchoń

Projekcje – Krystian Drywa

Wykonawcy:

Balet i Orkiestra Opery Nova w Bydgoszczy

 

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:00

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close