Przegląd Nowego Tańca: Magdalena Ptasznik – exercises for a Hero, Iza Szostak – from culture to nature

Zdjęcie: Przegląd Nowego Tańca: Magdalena Ptasznik – exercises for a Hero,  Iza Szostak – from culture to nature

Wersja do druku

Udostępnij

Pokazy w ramach Przeglądu Nowego Tańca i Sceny dla tańca

Magdalena Ptasznik – exercises for a Hero

Artystka o przedstawieniu: „Solo-performance. Solo ponieważ bohater, superbohater, to solista – jednostka, która staje naprzeciw – przed tłumem. Mój hero chce wygrywać. Mój hero płacze jak każdy człowiek, być może wcale nie jest zwycięzcą. Płacz czy performance płaczu traktowany jako stan fizyczny jest tu podstawową formą zaangażowania performera. Płacz jest kanwą, na której budowane są pozostałe działania, sytuacje, obrazy. Trwa przez prawie cały czas performance’u, stanowi jego stały element, a zarazem specyficzną formę performa-tywności.”

Magdalena Ptasznik – urodzona w 1981 w Warszawie, choreografka, tancerka, performerka. Absolwentka socjologii na Uniwersytecie Warszawskim. W 2006 roku rozpoczęła studia choreograficzne w School for New Dance Development w Amsterdamie. Zrealizowane w 2009 solo exercises for a Hero nazywa popkulturowym rytuałem, skonstruowanym z fantazji na temat siebie samej jako bohaterki.

Więcej informacji: http://magdalenaptasznik.wordpress.com

exercises for a Hero

choreografia i performance: Magdalena Ptasznik

mentor artystyczny: Paz Rojo
dramaturgia: Felix Ritter
muzyka: ANTM Opening Theme, Darkchild feat. Tyra Banks

Iza Szostak – from culture to nature

 

Artystka o przedstawieniu: „Rzeczy się zmieniają (rośnie sałata, wcześniej usychała ziemia). Zmienia się atmosfera, bo zmienia się humor. Constans nie istnieje – cały czas coś rozkwita i umiera. Zmienia się muzyka, bo zmienia się… gust. Uciekamy od faktu, że musimy się podporządkować, zajęci życiem, a i tak w rezultacie gadamy o pogodzie. Prymitywna natura jest odnośnikiem, do którego wracamy, wedle którego planujemy.. wakacje. Budujemy drogi, schronienie, pielęgnujemy ciało, stawiamy płot. Jakie przejawy kultury wyrosły z „niższych poziomów” natury?”

from culture to nature

choreografia i koncept: Iza Szostak
opieka artystyczna: Luca Giacomo Schulte, Ornella Balestra
muzyka: Kuba Słomkowski
realizacja techniczna: Łukasz Kędzierski
produkcja: Art Stations Foundation
solo powstało w ramach SOLO PROJEKT 2011 – programu rezydencyjnego Art Stations Foundation

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:00

Instytut Teatralny, ul. Jazdów 1, Warszawa

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close