Raimund Hoghe, 36, Avenue Georges Mandel, Stary Browar w Poznaniu

Zdjęcie: Raimund Hoghe, 36, Avenue Georges Mandel, Stary Browar w Poznaniu

Wersja do druku

Udostępnij

Raimund Hoghe –36. Avenue Mandel

„Maria Callas zmarła w swoim domu przy Avenue Georges Mandel 36 w Paryżu w 1977 r. Łącząc występy słynnej artystki i wywiady z nią, spektakl solowy Raimunda Hoghe obiera życie i twórczość Callas jako punkt wyjścia dla podróży pełnej radosnych i gorzkich momentów. Kreśląc szkic życia divy odbywającego się w światłach rampy, artysta odkrywa w postaci Callas pokrewne sobie poczucie bezbronności, ukazując egzystencję naznaczoną smutkiem i poszukiwaniem odkupienia.

Swoim spektaklem Hoghe oddaje hołd Marii Callas. Podczas gdy widzowie słyszą jej głos wyśpiewujący arie o miłości – płomiennej choć nieodwzajemnionej i zdradzonej – obrazy tworzone przez choreografa ukazują refleksję artysty odnoszącą się do jego własnego życia, tak samo oddanego służbie sztuce i pięknu. Garbaty Hoghe usiłuje podważyć nasze patrzenie na obie te kategorie. Ten złożony spektakl wymaga nieustannej koncentracji widzów, lecz niezmiennie zapada w pamięć z racji niezachwianej uczciwości artysty.”

Mary Brennan, „The Herald” (2009)

Poznański pokaz odbędzie się w ramach Sezonu Kultury Nadrenii Północnej-Westfalii w Polsce.Stary Browar, który od kilku lat współpracuje w ramach Europejskiej Sieci Domów Tańca z Tanzhaus Düsseldorf, jest głównym centrum tanecznego programu Sezonu.

premiera: 2007, Springwave Festival / Seoul Arts Centre, Seul (Korea)
koncepcja, reżyseria, choreografia i taniec: Raimund Hoghe
tancerz gościnny: Emmanuel Eggermont
współpraca artystyczna: Luca Giacomo Schulte

Bilety w cenie 20zł do nabycia w punktach informacyjnych w Pasażu i Atrium Starego Browaru.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Stary Browar w Poznaniu, Studio Słodownia 3

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

Teksty

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close