Wersja do druku

Udostępnij

„Pier Paolo Pasolini pisał kiedyś o potrzebie rzucenia swego ciała w walkę. Te słowa zainspirowały mnie i doprowadziły do decyzji, by wyjść na scenę. Inne moje inspiracje to rzeczywistość, która mnie otacza, czasy w których przyszło mi żyć, moje wspomnienia zdarzeń, ludzi, obrazów i uczuć oraz potęga i piękno muzyki. (…) Po prostu robię to, co czuję, że muszę robić…” – Raimund Hoghe

Specjalnie z okazji Sezonu Kultury Nadrenii Północnej-Westfalii w Polsce, Raimund Hoghe przygotowuje premierę solowej akcji inspirowanej przestrzeniami Słodowni poznańskiego Starego Browaru. Wizualna wrażliwość choreografa, poetycki minimalistyczny język jego ruchu oraz architektura – złożą się na niecodzienne spotkanie z jedną z najciekawszych osobowości współczesnej choreografii w jednorazowym artystycznym zdarzeniu.

Poznański pokaz odbędzie się w ramach Sezonu Kultury Nadrenii Północnej-Westfalii w Polsce. Stary Browar, który od kilku lat współpracuje w ramach Europejskiej Sieci Domów Tańca z Tanzhaus Düsseldorf, jest głównym centrum tanecznego programu Sezonu.

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Słodownia 2, Stary Browar, Poznań

powiązane

Teksty

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close