Raimund Hoghe, Swan Lake, 4 Acts, Aula Artis w Poznaniu

Zdjęcie: Raimund Hoghe, Swan Lake, 4 Acts, Aula Artis w Poznaniu

Wersja do druku

Udostępnij

„Ikoniczna partytura Czajkowskiego stanowi bogaty katalog elementów odnoszących się do historii kultury i tańca. Swan Lake, 4 Actsodnosi się do tego dziedzictwa za pomocą szeregu obrazów, skojarzeń i przywołań. Pamięć zbiorowa, także jej ciemniejsze strony, staje na nowo przed oczami choć w nowym świetle, a różnorakie elementy legendy Jeziora łabędziego przybierają oniryczne barwy. Spektakl to ucieleśnienie nadziei i wspólnych więzi.” –Christine Madden, „The Irish Time” (2010)

Raimund Hoghe – wybitny tancerz i choreograf, wieloletni dramaturg Piny Bausch – opowiada swoją historię arcybaletu Jezioro łabędzie. Rok po premierze, w 2006 r.,Swan Lake, 4 Actsotrzymał francuską nagrodę Prix de la Critique. Pierwsza prezentacja tytułu w Polsce będzie jednocześnie ostatnią szansą zobaczenia przedstawienia, które decyzją artystów nie będzie już więcej pokazywane publiczności.

Poznański pokaz odbędzie się w ramach Sezonu Kultury Nadrenii Północnej-Westfalii w Polsce.Stary Browar, który od kilku lat współpracuje w ramach Europejskiej Sieci Domów Tańca z Tanzhaus Düsseldorf, jest głównym centrum tanecznego programu Sezonu.

Raimund Hoghe,Swan Lake, 4 Acts

premiera 2005, Festiwal Tańca w Montpellier, Théâtre de Grammont, Montpellier (Francja)
koncepcja, reżyseria i choreografia: Raimund Hoghe
taniec: Ornella Balestra, Lorenzo De Brabandere, Emmanuel Eggermont, Raimund Hoghe, Nabil Yahia-Aissa
współpraca artystyczna: Luca Giacomo Schulte

Wstęp wolny, rezerwacja bezpłatnych wejściówek na spektakl pod adresem a.kochanowska@starybrowarnowytaniec.pl

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Aula Artis w Poznaniu, ul. Kutrzeby 10

powiązane

Teksty

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close