Romuald Krężel – ŚLUB, czyli ja sam – Interdisciplinary Fringe Festival

Zdjęcie: Romuald Krężel – ŚLUB, czyli ja sam – Interdisciplinary Fringe Festival

Fot. Andrzej Sip.

Wersja do druku

Udostępnij

Pokaz w ramach Intedisciplinary Fringe Festival.

ŚLUB, czyli ja sam

autorski monodram Romualda Krężela

GRAND PRIX 39. Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Jednego Aktora we Wrocławiu

pomysł, reżyseria, wykonanie, choreografia: Romuald Krężel
światło: Romuald Krężel
scenografia: Romuald Krężel
muzyka: Arvo Part, Steven Reich
użyte fragmenty: dramaty Ślub oraz Historia Witolda Gombrowicza

ŚLUB stawia pytanie o sens poszukiwania prawdy na swój temat. Czy odnalezienie i określenie swojej tożsamości jest w ogóle możliwe? Będzie to próba usystematyzowania czy zamknięcia, próba porządku czy zabicie możliwości dotarcia do prawdy? Czy sytuacje graniczne w życiu, kiedy zostajemy postawieni pod ścianą i nic nie jesteśmy w stanie zrobić, choć mamy siłę i energię zrobić wszystko – przybliżają nas do samych siebie czy oddalają? A może stwarzają na nowo? Na ile siebie poznałeś, a na ile pozwoliłeś sobie zwariować? Na ile pragnienie obcowania z drugim człowiekiem rozwija, a na ile jest twoim indywidualnym zabójstwem? Gdzie jest granica między odkrywaniem swojej indywidualności a alienacją społeczną?

Romuald Krężel – absolwent Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Zadebiutował w Teatrze im. Stefana Jaracza w Łodzi rolą Konrada-Maski w Wyzwoleniu w reżyserii Waldemara Zawodzińskiego. Związany z Teatrem Nowym im. Kazimierza Dejmka w Łodzi za dyrektury Zbigniewa Brzozy. Twórca niezależny i poszukujący, niezwiązany na stałe z żadną instytucją teatralną. Współzałożyciel Republiki Warszawa – Stowarzyszenia Działań Twórczych, współpracuje z Centrum Kultury w Lublinie oraz Teatrem Szwalnia w Łodzi założonym przez Marcina Brzozowskiego. Realizuje autorskie projekty, za spektakl ŚLUB, czyli ja sam otrzymał GRAND PRIX 39. Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Jednego Aktora we Wrocławiu.

Więcej informacji: http://iffestival.com

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:30

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close