Ruda Śląska/Cyganie znowu w drodze: Living Space Theatre – warsztaty tańca i improwizacji

Zdjęcie: Ruda Śląska/Cyganie znowu w drodze: Living Space Theatre – warsztaty tańca i improwizacji

Zdjęcie ze spektaklu Kaj dzias. Fot. Przemysław Sroka

Wersja do druku

Udostępnij

Stowarzyszenia Living Space Theatre zaprasza na projekt Cyganie znowu w drodze, który realizuje na terenie Województwa Śląskiego. Wydarzenie zakłada organizację warsztatów taneczno-aktorskich dla mieszkańców Śląska w różnym wieku w kilku miastach. Podczas zajęć uczestnicy nauczą się pieśni romskich, podstaw tańca i improwizacji ruchowej oraz poznajemy cygańskie zwyczaje. Warsztaty są otwarte dla osób powyżej 14 roku życia.

Limit miejsc: 25.

Koszt: 40 zł.

Zgłoszenia do 24 listopada 2017: contact@livingspacetheatre.com, 500 082 420.

Motywem przewodnim warsztatów jest opracowanie z aktorami dwóch scen oraz wystąpienie z nimi na scenie podczas pokazu Kaj dzias 27 listopada o godzinie 18.00.

Program warsztatów:

– warsztat tańca współczesnego (rozgrzewka, ćwieczenia z wykorzystaniem tańca współczesnego, improwizacja indywidualna i grupowa inspirowana tańcem cygańskim, nauka choreografii);

– warstzat emisji głosu (praca nad oddechem, rozluźnieniem oraz nad głosem w mówieniu i śpiewaniu, nauka pieśni cygańskiej);

– połączenie śpiewu i tańca (opracowanie sceny spektaklu Kaj dzias);

– próba z aktorami, tancerzami i muzykami na scenie.

Prowadzący:

Jakub Margosiak – założyciel Living Space Theatre, absolwent Wydziału Aktorskiego PWST w Krakowie (obecnej Akademii Sztuk Teatralnych) oraz wolny słuchacz na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu.

Anna Mikuła – współzałożycielka Living Space Theatre. Absolwentka Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu krakowskiej PWST (obecnej Akademii Sztuk Teatralnych). Współpracuje z Teatrem Rozbark w Bytomiu, Maciejem Kuźmińskim, Sylwią Hefczyńską-Lewandowską, Faido Dance Company.

Projekt został dofinansowany z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego.

Więcej na stronie: www.livingspacetheatre.com

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

Ruda Śląska: Miejskie Centrum Kultury, ul. Piotra Niedurnego 69

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close