W ramach III edycji festiwalu Nowe Strategie Choreograficzne w Rzeszowie odbędzie się pokaz spektaklu Glory Games grupy Sticky Fingers Club w choreografii Dominika Więcka.
Pod kamerę i teleuczestnictwo widza zmieniane są zasady i reguły dziedzin olimpijskich. Zabiegi związane z prezentacją ruchu: zwolnione i przyspieszone tempo, powtórki, zbliżenia, czy gwałtowne zmiany punktów widzenia działają na widza jak wciągający serial i mają elementy melodramatu. Glory Game odwołuje się do tradycji olimpijskiej i nowożytnego oblicza sportu, w którym króluje bezwzględna rywalizacja i coraz to rosnące wymagania względem ciał zawodników w imię hasła “Citus – altius – fortius” (szybciej – wyżej – silniej).
Glory Game to przede wszystkim niesamowicie hipnotyzujący i perfekcyjny ruch w prawie bezruchu. Szóstka performerów przez cały spektakl porusza się w slow motion. Zupełnie nagie, atletyczne ciała przywodzą na myśl starożytne olimpiady. Mimo zwolnionego tempa mięśnie znajdują się w napięciu towarzyszącym tytanicznej pracy, jaką wykonuje organizm w czasie biegu. – Kinga Senczyk, popkulturowcy.pl
Sticky Fingers Club to grupa, o której jeszcze wczoraj mówiło się offowa, dziś – modna, a za chwilę najlepszym określeniem będzie – gwiazdorska. Ich trzeci spektakl, wyprodukowana w Komunie Warszawa Glory Game, to przebój. Spodziewany zresztą. Już pierwsza i założycielska dla kolektywu realizacja pod tytułem Sticky Fingers Club (2020) zachwycała taneczną sprawnością i choreograficzną wyobraźnią, tchnęła świeżością, skumulowaną energią zespołu oraz dystansem do samych siebie i profesji, którą artyści wybrali i z ciepłą ironią tematyzowali. Nie byle jacy artyści: Dominika Wiak, Daniela Komędera, Dominik Więcek, Monika Witkowska. Znają te nazwiska wszyscy, którzy interesują się współczesnym teatrem tańca. Ta szufladka bywa kontrowersyjna i przez tancerzy nielubiana. Pisze się dziś raczej o nowej choreografii. Spektakle SFC są w oczywisty sposób choreograficzne, jednocześnie pozostają teatralne. – Dominik Gac, teatr-pismo.pl
Twórcy:
choreografia: Dominik Więcek
występują.: Daniela Komędera, Dominika Wiak, Dominik Więcek, Monika Witkowska, Natalia Dinges, Piotr Stanek
dramaturgia: Konrad Kurowski
scenografia: Mateusz Mioduszewski
kostiumy: Weronika Wood
muzyka: Przemek Degórski
reżyseria światła: Piotr Pieczyński
Program III Festiwalu Nowe Strategie Choreograficzne
2 Listopada
19.00 SONETY – wiek hipochondryka – spektakl dla dorosłych widzów
Centrum Młodzieży w Rzeszowie – ul. Płk. K. Iranka-Osmeckiego 51
3 Listopada
15.00 niesamowity Świat OBŁOCZKA – spektakl dla dzieci
Rzeszowskie Piwnice – Rynek 26
19.00 Szekspirie – spektakl dla dorosłych widzów
Centrum Młodzieży w Rzeszowie ul. Płk. K. Iranka-Osmeckiego 51
21.00 Q&A – spektakl dla dorosłych widzów
I Liceum Ogólnokształcące – 3 Maja 15
4 Listopada
15.00 Frajda. Granda. Bzik. – spektakl dla dzieci od 3 roku życia i bliskich im dorosłych
Rzeszowskie Piwnice – Rynek 26
19.00 Glory Game – spektakl dla widzów powyżej 16 lat. W spektaklu pojawia się nagość.
Centrum Młodzieży w Rzeszowie – ul. Płk. K. Iranka-Osmeckiego 51
Nowe Strategie Choreograficzne
Dofinansowano z budżetu Gminy Miasto Rzeszów. Dofinansowano ze środków ministra kultury i dziedzictwa narodowego pochodzących z funduszu promocji kultury w ramach programu “Taniec”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.
Organizator: Fundacja Teatr O.de.la
Współorganizator: Estrada Rzeszowska.