SBNT dla Dzieci: Mała Akademia Tańca – African Dance + Pozytywne Wibracje

Zdjęcie: SBNT dla Dzieci: Mała Akademia Tańca – African Dance + Pozytywne Wibracje

Nadja Putter. Fot. z materiałów SBNT.

Wersja do druku

Udostępnij

Nie ma nic lepszego na zimowe szaleństwa, jak poruszać się w afrykańskich rytmach lub poczuć pozytywne wibracje płynące z zabawy tańcem. Specjalnie dla tych, którzy spędzają drugi tydzień ferii w mieście, przygotowaliśmy rozgrzewającą ofertę warsztatową. Najważniejsi choreografowie ze świata poprowadzą cykl zajęć tanecznych dla dzieci pod hasłem Mała Akademia Tańca. To projekt ideowo nawiązujący do Alternatywnej Akademii Tańca – koncentrujący się na stworzeniu warunków do rozwoju ruchowego młodych ludzi i ich kontaktu z różnymi formami tańca współczesnego. Dzieci i młodzież będą pracować kreatywnie pod okiem najlepszych choreografów i pedagogów ze świata. Warsztaty podzielone zostały na dwie grupy wiekowe, w godzinach porannych 9.00-13.00 zapraszamy młodych ludzi w wieku 10-12 lat, w godzinach popołudniowych dzieci w wieku 7-9 lat.

African Dance dla dzieci – warsztaty z Mamadou M’Baye

„Człowiek może nauczyć się wszystkiego, co stworzył” – hasło, przyświecające niezwykle dynamicznym warsztatom senegalskiego choreografa, będzie w zabawny i nieoczywisty sposób przekształcane i interpretowane. Podstawowym założeniem tanecznego spotkania dzieci z Mamadou jest chęć przekazania radości w ruchu i synchronizacji z muzyką bębnów. Ruch i rytm wyzwalają ciało z codziennych ograniczeń i pozwalają napełnić się fantastyczną energią. Dzieci przekonają się jak świetnie można bawić się tańcząc, ale również w naturalny sposób zapoznają się z niezwykłością kultury afrykańskiej.

Mamadou M’Baye – już od ponad piętnastu lat jest ambasadorem kultury afrykańskiej w Europie. Określa siebie mianem nowoczesnego tradycjonalisty oraz transkulturowego negocjatora. W zgodzie z rdzennym rozumieniem sztuki w kulturze afrykańskiej Mamadou M’Baye jest tak samo tancerzem, jak i muzykiem i poetą. W swoich pracach łączy role opowiadacza, choreografa i instrumentalisty. Ma niezwykłą osobowość sceniczną, jego choreografie tryskają energią i siłą zespolenia tańca z muzyką bębnów.

Strona artysty: http://www.mamadou-mbaye.de/

Pozytywne wibracje – warsztaty z Nadją Puttner

Choreografka podkreśla, że w pracy z młodymi ludźmi najważniejsza jest dla niej indywidualność i kreatywność każdego uczestnika. Doskonale umie komunikować się z młodzieżą, przełamać naturalne bariery bycia w grupie, pracy nad ciałem i stwarzać poczucie otwartej atmosfery, pozwalającej na rozbudzenie młodzieńczej wyobraźni.

Już samą rozgrzewką świetnie komunikuje się z młodzieżą, obalając granice pomiędzy tańcem współczesnym, a oswojonymi przez młodych choreografiami i muzyką znaną z teledysków. W ten sposób powstanie energetyzujący mix –  zabawy i doskonalenia ciała. Druga część warsztatów poświęcona jest zawsze pracy nad wspólną choreografią. Artystka zbiera pomysły, historie, problemy młodych ludzi i wspólnie z nimi wybiera temat, nad którym będą pracować. Następnie wykorzystując zgromadzony materiał i improwizując z nim, komponowany jest fragment ruchowy.

Nadja Puttner  –  zakochała się w tańcu już jako dziecko. Po ukończeniu studiów z zakresu tańca klasycznego, współczesnego i muzyki we Wiedniu i Amsterdamie rozpoczęła pracę w Austrii. Bardzo szybko, bo jeszcze podczas studiów, odkryła swoją pasję i talent do uczenia i dzielenia się swoją energią z młodymi ludźmi. Wtedy też zaczęła uczyć tańca w wielu wiedeńskich pracowniach, żeby w 2001 roku otworzyć wspólnie z Viktorem Shekhovtsovem własną szkołę: Studio an der Wien, które obecnie uznawane jest za bardzo ważne centrum edukacji tanecznej. Nadja znana jest jako dobry duch młodych tancerzy, wspiera ich swoją radością tworzenia i ciągłego bycia w ruchu.

Strona artystki: http://www.studioanderwien.at/

20-24.02:| godz. 9.00-13.00,  African Dance dla dzieci, prowadzenie: Mamadou M’Baye + Pozytywne wibracje, prowadzenie: Nadja Puttner, |wiek: 10-12 lat

20-24.02: godz. 14.00-18.00, African Dance dla dzieci, prowadzenie: Mamadou M’Baye + Pozytywne wibracje, prowadzenie: Nadja Puttner ,wiek: 7-9 lat

koszt: 200 zł / osoba

Zgłoszenia na oba warsztaty: Mikołaj Maciejewski m.maciejewski@artstationsfoundation5050.com (ilość miejsc ograniczona)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 09:00

Stary Browar, Studio Słodownia 3, ul. Półwiejska 42, Poznań. Wiek 10-12 lat

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close