SBNT dla Dzieci: Otwarte lekcje dla dorosłych z Nadją Putter i Mamadou M’Baye

Zdjęcie: SBNT dla Dzieci: Otwarte lekcje dla dorosłych z Nadją Putter i Mamadou M’Baye

Nadja Putter. Fot. z materiałów SBNT.

Wersja do druku

Udostępnij

Choreografowie i pedagodzy prowadzący warsztaty w ramach projektu Stary Browar Nowy Taniec dla Dzieci, są również znanymi specjalistami w dziedzinie edukacji tanecznej dorosłych. Dlatego w ramach weekendowych Otwartych Lekcji, na warsztaty z Nadją Puttner oraz Mamadou M’Baye zapraszamy również zawodowych tancerzy, osoby pasjonujące się tańcem i wszystkich dorosłych chcących przeżyć niezwykłą przygodę z gorącymi rytmami w samym środku zimy.

Nadja Puttner (Austria)

Austriacka choreografka, tancerka i pedagog. Zdobywała klasyczne wykształcenie baletowe w austriackiej Ballettschule oraz muzyczne w Vienna Musical School, a także w holenderskiej Henny Jurriens Stiftung Foundation, w ramach zajęć z baletu, modern jazz i tańca współczesnego. Ma na swoim koncie liczne choreografie realizowane na austriackich scenach, w 2001 roku, wspólnie z Viktorem Shekhovtsov’em założyła szkołę tańca Studio an der Wien.

Otwarte lekcje z Nadją Puttner odbywać się będą pod hasłem contemporary flow. Choreografka chce zachęcić uczestników warsztatu nie tylko do uruchomienia całego ciała, ale włączenia do tańca również duszy, co pozwoli na doskonalenie techniki, jakości ruchu i ekspresji. Energetyzująca rozgrzewka stanowi wstęp do poznawania i eksplorowania całej przestrzeni, rozpoznawania statyki podłogi i dynamiki ruchu partnerów. Każdą lekcję Nadji Puttner zamyka opracowany podczas wspólnej pracy fragment choreografii, koncentrującej się na poszukiwaniu i czerpaniu radości z własnej, indywidualnej ekspresji fizycznej każdego z uczestników zajęć.

Strona artystki: http://www.studioanderwien.at/

Mamadou M’Baye (Senegal)

To przede wszystkim tancerz, muzyk i poetą, którego twórczość jest mocno zakorzeniona w kulturze afrykańskiej. Jako członek starego rodu griotów pragnie być ambasadorem kultury afrykańskiej w Europie, gdzie pracuje już od ponad piętnastu lat. Ten senegalski artysta prowadził warsztaty tańca i muzyki w najważniejszych światowych ośrodkach, m.in. w ramach festiwalu ImPulsTanz we Wiedniu.

Otwarte lekcje z African dance koncentrować będą się przede wszystkim na czerpaniu radości z ruchu i wejścia w rytm afrykańskich bębnów. Mamadou uczy zarówno choreografii jak i znaczenia oryginalnych afrykańskich tańców nie tylko z Senegalu, ale również z Afryki Zachodniej. Główne hasło przyświecające jego warsztatom brzmi: „Jeśli umiesz chodzić, umiesz też tańczyć”.

Strona artysty: http://www.mamadou-mbaye.de/

25-26.02:
godz. 11.00-12.30: Otwarte lekcje z Nadją Puttner
godz. 13.00-14.30: Otwarte lekcje z Mamadou M’Baye

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 11:00

Stary Browar, Studio Słodownia 3, ul. Półwiejska 42, Poznań. Otwarte lekcje z Nadją Puttner

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close