Scena dla Tańca 2012/Wielkopolska przestrzeń dla tańca: Polski Teatr Tańca – „Desert” – chor. Paulina Wycichowska

Zdjęcie: Scena dla Tańca 2012/Wielkopolska przestrzeń dla tańca: Polski Teatr Tańca – „Desert” – chor. Paulina Wycichowska

Fot. Maciej Zakrzewski.

Wersja do druku

Udostępnij

Spektakl inspirowany Małym Księciem Antoine’a de Saint-Exupéry’ego.Przedstawienie Desert w choreografii Pauliny Wycichowskiej jest próbą spojrzenia na tę poetycką opowieść z perspektywy osoby dorosłej. Wyobrażenie książkowych postaci i ich wzajemnych relacji staje się bardziej złożone i niejednoznaczne. Poszczególne wątki spotkań łączy metaforyczne miejsce przestrzeni i umysłu – Pustynia, która stawia bohaterów i widza przed konfrontacją z Samotnością.

Z recenzji:

„Metaforyczna opowieść stała się idealną podwaliną dla teatru, w którym pierwsze skrzypce gra taniec Tak naprawdę można by zacytować pół powieści, ale na scenie to pokazano!”
Monika Nawrocka, Dziennik Teatralny Poznań, 01 grudnia 2011

„Wycichowska niezwykle interesująco czyta kultową dla wielu książkę. Poświęcając wiele uwagi
głównemu bohaterowi, nie zapomina o pozostałych, szukając odpowiedniego dla nich rodzaju ruchu, czy charakterystycznego gestu, które pozwolą lepiej poznać relacje między nimi”.
Stefan Drajewski, „Polska – Głos Wielkopolski”

choreografia: Paulina Wycichowska

muzyka: Szymon Brzóska

współpraca dramaturgiczna: Agata Siwiak

scenografia: Piotr Tetlak

kostiumy: Adriana Cygankiewicz

wideo: Daniel Stryjecki

Realizacja artystyczna i techniczna: Polski Teatr Tańca

Prezentacja w ramach projektu Wielkopolska przestrzeń dla tańca, wspieranego przez program Scena dla tańca 2012 Instytutu Muzyki Tańca. Projekt Wielkopolska przestrzeń dla tańca  ma na celu zaprezentowanie szerokiej publiczności spektakli Polskiego Teatru Tańca i otworzenie nowych dróg współpracy z ośrodkami kultury na terenie województwa, posiadającymi odpowiednią infrastrukturą dla tańca. Na co dzień nie posiadający własnej sceny zespół PTT, pozbawiony jest możliwości regularnej prezentacji spektakli repertuarowych w Wielkopolsce, gdzie posiada największą publiczność.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

PIŁA: Pilski Dom Kultury, plac Staszica 1

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close